999 rezultate për

irani

Ky shtet kërkon arrestimin e Donald Trump Irani ka kërkuar nga organizata ndërkombëtare e policisë për të arrestuar Trumpin dhe 48 zyrtarë të tjerë amerikanë të i
Kopja e frikshme e Angelina Jolie lirohet nga burgu (FOTO LAJM) Modelja famëkeqe iraniane e Instagram, e njohur si ‘Zombi Angelina Jolie’ raportohet se është liruar sot me kusht nga bu
Mesazh Ramës? Meta e thotë hapur: Favorizoj rrëzimin e çdo tiranie! Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi në ”Çim Peka LIVE”, se detyra e tij kryesore sot janë zgjedhjet e 25 Prillit
Krijoi arsenalin bërthamor të Iranit, vritet me bombë shkencëtari i njohur Shkencëtari më i lartë i armëve bërthamore të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh është vrarë pranë kryeqytetit Teheran, ka konfi
A po përgatitet Izraeli për një sulm të beftë ndaj Iranit? Në vitin 2008, pas zgjedhjeve që sollën Barack Obamën në pushtet, kishte disa zyrtarë në Izrael që ishin të sigurt se pr
U kap duke përgjuar në Tiranë, gjykata jep vendimin për iranianin Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për iranianin i cili u kap dy ditë më parë në Tiranë me akuzën e përg
Arrestohet një 27-vjeçare iraniane në Shqipëri Policia ka vënë në pranga një 27-vjeçare iraniane që akuzohet se po qarkullonte me pasaportë të falsifikuar. E reja d
Shijoni 101 golat e Ronaldos me Portugalinë (VIDEO) Me dopietën ndaj Suedisë Kristiano Ronaldo kapi kuotën e 101 golave me kombëtaren e Portugalisë, teksa tashmë e sheh vet
COVID-19/ Në këtë shtet çdo 7 minuta vdes një person Në Iran, vendi më i goditur në Lindjen e Mesme nga COVID-19, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ka humbur
Rrëzohet aeroplani në Turqi, humbin jetën 7 policë Një aeroplan i vogël i forcave të policisë është rrëzuar në një mal në Turiqë lindore. Si pasojë e kësaj ngjarjeje të rë
Zgjati shumë pak, Morena Taraku ndahet nga i dashuri (FOTO LAJM) Morena Taraku pranoi pak muaj më parë se ndodhej në një lidhje të re dashurie, pas ndarjes nga biznesmeni iranian Sasha
Irani lëshon urdhër arresti për presidentin Trump Irani ka lëshuar një urdhër arresti dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në arrestimin e presidentit amerikan Donald Trump
U premtoi tokë iranianëve, kapet në flagrancë 48 vjeçari Policia e Tiranës ka godtur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për
TEATRI/ Meta del me një tjetër mesazh të fortë: Kauza nuk do të ndalojë! Presidenti Ilir Meta rithekson se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar nuk do të amnistohet kurrë. Përmes një postim
Ekzekutimi i gjeneralit iranian, ku mund të shpërthejë Lufta e Tretë Botërore Fjala Lufta e Tretë Botërore u përmend shumë në të gjithë globin vetëm disa ditë në fillim të vitit 2020 dhe tani ato ja
Shifrat e fundit nga COVID-19: 400 mijë të prekur, e 17 mijë të vdekur në të gjithë botën A e dini sa të prekur ka nga koronavirusi në botë? Shifrat e fundit të orës 17:30 trefgojnë se numri i të prekurve ka
Një nga komandantët e Gardës Revolucionare humb jetën nga COVID-19 ne Iran Brigadier Gjeneral Naser Shabani, një nga komandantët e Korpusit të Gardës Revolucionare të Iranit, ka humbur jetën si r
Tmerruese! Irani ndërmerr hapin ekstrem për viktimat nga koronavirusi Irani po ndërmerr masa të forta ndaj koronavirusit, madje duke izoluar njerëzit. Shefi i Ushtrisë, Mohammad Bagheri njof
Irani humb një tjetër politikanë nga koronavirusi Fatemeh Rahbar, anëtarja e sapozgjedhur e parlamentit iranian, vdiq nga koronavirusi të premten. Rahbar ishte deputet
Kreu i gardës së Iranit kërcënon SHBA-të: Nëse e keni përhapur ju koronavirusin, do hakmerremi Kreu i gardës revolucionare të Iranit, Hossein Salami ka kërcënuar SHBA-të se nëse ata të fundit janë autorët e shpërnda