999 rezultate për

irakut

Sulmohet me raketa ambasada amerikane Zona Jeshile (Green Zone) në qytetin e Bagdatit është goditur nga një raketë ‘Katjusha’, raporton Reuters. Kjo zonë e kr
Fotografia që tregoi Flora Brovina gjendet në një faqe të Irakut, manipulim? (FOTO LAJM) Fotografia që e ka publikuar sot deputetja e PDK-së, Flora Brovina, të një gruaje kosovare që është dhunuar nga forcat s
Turqia: Do t'i godasim kurdët në Irak Turqia do të vazhdojë me sulmet ndaj luftëtarëve kurdë në veri të Irakut, deklaruan nga ministria e Jashtme turke, një d
Sikur Pacolli me Trumpin edhe kryeministri irakian ka lenë nam duke iu vardisur Obamës (VIDEO) Ditën e kaluar zv.kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli u bë qesharak pasi tentoi të takonte Donald Trumpin. Ndërsa, T
Irak, zbulohen artifakte 7000 vjeçare Zbulime të rëndësishme arkeologjike janë shënuar në Duhok, në Administratën Rajonale Kurde në veri të Irakut, të cilat m
Nuk është Messi, por futbollistët e Irakut nxitojnë të bëjnë foto duke kujtuar se është ai (VIDEO) Ky është padyshim sozia më e mrekullueshme që mund të kemi parë ndonjëherë. Gazetari iranian kudo që shkon dhe kudo
Që ky stadium me kapacitet 135 mijë ulëse të ndërtohet duhet fituar vetëm një ndeshje Arabisë Saudite po planifikon të mbartë një rekord në aspektin futbollistik dhe ai është të pasurit e stadiumit me kapac
HISTORIKE/ Këto dy kombëtare do të luajnë bashkë pas 40 vitesh ndalesë Pas 40 vitesh, skuadra e futbollit të Arabisë Saudite do të udhëtojë në Irak për ndeshjen e parë midis ekipeve të dy ven
Komuniteti ndërkombëtar premton miliarda dollarë për rindërtimin e Irakut Aleatët e Irakut janë angazhuar sot për të zhbllokuar miliarda dollarë në kredi dhe investime për të ndihmuar për rindër
Rindërtimi i Irakut do të kushtojë 88 miliardë dollarë Rindërtimi i Irakut pas tri vitesh luftë me militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik do të kushtojë 88.2 miliardë
Copëtohen Turqia, Arabia dhe Iraku: Kjo është harta që po trondit botën (FOTO LAJM) Konflikti në Lindjen e Mesme dhe sidomos ai në Siri kanë rikthyer në vëmendjen e mediave dhe publikut një hartë të plani
Amerika vret gabimisht 7 irakianë Zyrtarët irakianë thonë se një aeroplan ushtarak amerikan sot gabimisht ka hapur zjarr kundër një tubimi të luftëtarëve
Terrorizmi godet sërish, 31 të vdekur në 2 sulme kamikaze Dy shpërthime vetëvrasëse në Bagdat lanë 31 të vrarë dhe shumë të plagosur. Shpërthimet u kryen sot në mëngjes në She
Bëri foto me Miss Izraelin, familja e Miss Irakut dëbohet nga vendi Foto e tyre duhej të ishte një mesazh paqeje për gjithë botën. Por, kjo gjë ka pasur pasoja për familjen e Miss Iraku
Publikohet raporti i frikshëm: Europa ka furnizuar terroristët me armë (FOTO LAJM) "Një e treta e të gjitha armëve të përdorura nga Shteti Islamik i Irakut në fushën e betejës janë prodhuar në Bashkimin
Qindra të vdekur nga tërmeti në Iran, ja pamjet e frikshme (VIDEO) Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.
Tërmeti i fuqishëm 7,2 ballësh godet Irakun Një tërmet prej 7,2 ballësh ka goditur qytetin Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan pë
U shkatërrua nga ISIS, ky është Mosuli i ri që do të ndërtohet (FOTO LAJM) Një arkitekt që shpreson të rindërtojë Mosulin e shkatërruar nga lufta, ka propozuar një sërë urash mahnitëse 3D të që d
Sulmi ajror rus shkatërron rezervat e municioneve në Siri (VIDEO) Një grup prej gjashtë sulmuesish rus Tu-22M3 kanë kryer një sulm ajror në krahinën siriane të Deir ez-Zor duke shkatërru
Këlyshët e luanëve! Njihuni me fëmijët e Shtetit Islamik (VIDEO) Ata quhen "ashbal" ndryshe këlyshët e luanit të "kalifatit". "Ne jemi grupi pastrues ", thotë Kasswara, një djalë 16-