999 rezultate për

irak

Mbetet në harresë qyteti antik i shkatërruar nga ISIS në Irak Në valën e shkatërrimeve që kanë bërë militantët e “Shtetit Islamik” nuk e kanë lënë të paprekur as qytetin antik asiria
Alarm në Europë, 137 ushtarë të ISIS janë nisur për "sulme hakmarrëse" Forcat aleate janë duke korrur fitore në fushën e betejes kundër ISIS në Siri dhe Irak, por informacione të publikuara s
"Nuk janë qenie njerëzore", brenda burgut ku mbahen militantët e ISIS (FOTO LAJM) Shumë burra e të rinj të cilët dyshohen të jenë pjesë e të ashtuquajturit “Shteti Islamik”, janë duke vuajtur dënimin në
Specialët irakianë hedhin nga shkëmbinjtë terroristët e ISIS-it (VIDEO) Qeveria irakiane ka njoftuar se po heton një video incizim ku shihet ushtarët irakianë duke vrarë terroristët e ISIS-it
Qeveria irakiane nis hetimet për videon e vrasjeve nga shkëmbi në Mosul Qeveria e Irakut, ka thënë se është duke hetuar një video e cila duket se tregon trupa që vrasin militantë të dyshuar të
Kryeministri irakian shpall fitoren ndaj ISIS-it në Mosul Kryeministri irakian ka shpallur fitoren ndaj “Shtetit Islamik” në Mosul të hënën, tre vjet pasi militantët pushtuan qyt
Ushtria irakene feston mposhtjen e ISIS pas marrjes së Mosulit (VIDEO) Pozitat e të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” në qytetin e Mosulit, në Irak, po bien njëra pas tjetrës dhe trupat qeveri
Sulm vetëvrasës në Irak nëntë të vrarë Të paktën tetë civilë dhe një ushtar kanë humbur jetën sot në një sulm vetëvrasës në provincën perëndimore irakiane Al A
Skena që nuk i keni parë kurrë nga lufta e irakianëve kundër ISIS (VIDEO) Beteja për qytetin irakian të Mosulit po hyn në fazën përfundimtare dhe më sfiduese. E teksa Shtetet e Bashkuara të A
Një kamikaze vret mbi 30 njerëz në Irak Një grua e pajisur me jelekun vetëvrasës vrau së paku 31 njerëz dhe plagosi 35 të tjerë në qytetin Musajab të Irakut.
Forcat ajrore turke vrasin 13 antarë të PKK-së Forcat ajrore turke kanë vrarë 13 antarë të dyshuar të PKK-së, gjatë një operacioni ajror në veri të Irakut. Sipas m
“Pse ajo jeton me ne?”, motër e vëlla rrahin barbarisht kunatën Policia e Gramshit ka vënë në pranga motër e vëlla, pasi në sherr e sipër kanë dhunuar fizikisht, si dhe kanë kanosur me
Ish-sekretarja e SHBA-ve: Shkuam në Irak për të rrëzuar Saddamin Synimi kryesor i SHBA-ve gjatë pushtimit të Irakut në vitin 2003, nuk ishte sjellja e demokracisë, por rrëzimi i Saddam
Avionët kanadezë “humbën” objektivat 17 herë në Irak Misionet ajrore kanadeze kanw humbur objektivat e tyre 17 herë në Irak, sipas të dhënave të fundit të lëshuara nga Depar
Pajisja përgjuese që u kap ne Rinas, greku: Një kompani celulare... Pas izraelitit Yoram Frig, një shtetas grek është ndaluar të dielën në aeroportin e Rinasit, pasi në bagazhin e tij u zb
ISIS humbet terren ndjeshëm në territorin irakian Grupi i ashtuquajtur “Shtetit Islamik” nën shënjestrën e sulmeve të ndërmarra prej disa muajsh nga forcat irakiane dhe k
Kleriku irakian, thirrje Assad-it të japë dorëheqjen Kleriku irakian me ndikim të madh, Moqtada Sadr i ka bërë thirrje presidentit sirian Asad që të japë dorëheqje. Në të nj
ISIS qëllon me snajper gruan vetëm se mori një shishe ujë (FOTO LAJM) Një grua në Irak u qëllua për vdekje me snajper nga ISIS, pasi po merrte një shishe ujë pranë një makine qeveritare.
Dhëndri i Trumpit në Iran për luftën kundër ISIS-it Dhëndri i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jared Kushner, po zhvillon një vizitë zyrtare në Irak në kua
Kanadaja zgjat operacionin kundër ISIS-it edhe për tre muaj Kanadaja ka njoftuar se do të zgjasë misionin ushtarak kundër grupit militant Shteti Islamik në Siri dhe Iran, deri më 3