E FUNDIT/ Alarm për "bombë" në Tiranë, çanta e dyshimtë ngre policinë në këmbë
999 rezultate për

irak

U shkatërrua nga ISIS, ky është Mosuli i ri që do të ndërtohet (FOTO LAJM) Një arkitekt që shpreson të rindërtojë Mosulin e shkatërruar nga lufta, ka propozuar një sërë urash mahnitëse 3D të që d
Sulmi ajror rus shkatërron rezervat e municioneve në Siri (VIDEO) Një grup prej gjashtë sulmuesish rus Tu-22M3 kanë kryer një sulm ajror në krahinën siriane të Deir ez-Zor duke shkatërru
Fillon beteja e fundit kundër ISIS-it në Irak Forcat e armatosura irakiane rimorrën sot baza ushtarake dhe disa fshatëra nga kontrolli i grupit Shteti Islamik (ISIS)
Lirak Çelaj nuk rehatohet, njëherë e përkrahi Abrashin e tani e mohon Një ditë pas zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, kandidati i PDK-së, Lirak Çelaj pati deklaruar se e përkrahë LDK-në në gar
Këlyshët e luanëve! Njihuni me fëmijët e Shtetit Islamik (VIDEO) Ata quhen "ashbal" ndryshe këlyshët e luanit të "kalifatit". "Ne jemi grupi pastrues ", thotë Kasswara, një djalë 16-
Votuesit e PDK-së nuk e duan Lirak Çelajn Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me kandidatë për kryetar të komunës së Prishtinës, Lirak Çelaj në zgjedhjet lokale q
Kosova jep 100 mijë euro për rikthimin e familjeve irakiane e siriane Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të ndajë 100 mijë dollarë donacion për kthimin e familjeve në shtëpitë e tyre të rrënu
KQZ gjobit Shpend Ahmetin e Lirak Çelajn, ja lista e kandidatëve të gjobitur Njëqind mijë euro është shuma e përgjithshme e gjobave të shqiptuara nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa gjat
Nis konflikti që mund të shkaktojë një luftë me shumë viktima Forcat irakiane kanë nisur një ofensivë të madhe mbi disa fronte që synonin rikthimin e qytetit kurd të Kirkukut, duke p
Nga momenti në moment mund të nisë një luftë e re Ushtria e Irakut po fillon të hyjë në zonat me popullësi kurde të cilët e shpallën para pak kohësh referandum të njëansh
Erdogan dhe Khamenei kundër kurdëve të Irakut: Po krijohet Izraeli i ri Duket se po jetojmë në kohën e antireferendumeve. Katalonja është një rast që po menaxhohet brenda suazës europiane, por
Kryeministri iraken deklaron rimarrjen e bastionit të fundit të ISIS Ushtria irakene ka çliruar tashmë Hawij-ën, qyteti kryesor në një nga dy territoret e fundit të të ashtuquajturit “Shtet
Ndahet nga jeta ish-presidenti i Irakut Talabani Ish-presidenti irakian dhe lideri i kurdëve, Jalal Talabani është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare. Televizioni sh
Vdes ish-lideri i kurdëve të Irakut pak kohë pas referendumit Ish-presidenti irakian dhe lideri i kurdëve, Jalal Talabani ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Televizioni shtetëror ira
Spanja e Iraku nuk e njohin por Kosovës nuk ia "ndjen" për Katalonjën e Kurdët Miliona kurdë të Irakut kanë votuar javën e kaluar një referendum që sipas rezultatit ka qenë pro ndarjes nga Iraku dhe
SHBA-të nuk njohin referendumin e kurdëve për pavarësi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se nuk do të njohin referendumin për shpalljen e pavarësisë së Irakut të
ZYRTARE/ Dalin rezultatet përfundimtare, kurdët dëshirojnë pavarësinë nga Iraku Zona me popullësi kurde e Irakut ka publikuar rezultatet përfundimtare të referendumit për ndarjen nga Iraku që u mbajt
Parlamenti i Irakut lejon dërgimin e ushtrisë në zonat kurde, Turqia i ka forcat në kufi Parlamenti i Irakut i ka dhënë lejë kryeministrit të vendit që të angazhojë forcat e ushtrisë në zonat kurde të Irakut t
Erdogan- kurdëve: Kosova nuk është bërë shtet me 114 njohje, nuk mundeni as ju Kosova nuk është bërë shtet me 114 njohje, nuk mundeni as ju, ishte mesazhi i presidentit turk për kurdët e Irakut që or
Kurdët shpallën pavarësinë, por ja "zjarri" që i pret përreth (FOTO LAJM) Pas një referandumi popullata kurde në rajonin e Irakut po shkojnë drejt pavarësisë. Edhe pse nuk janë numëruar të gjith