999 rezultate për

investitoret

Investitorët evropianë largohen nga Shqipëria Investitorët evropianë mbyllin aktivitetet dhe largohen nga Shqipëria. Sipas të dhënave të Instat gjatë vitit 2018 kanë
Zaev fton investitorët malazezë të investojnë në Maqedoni Ndryshimi i emrit kushtetues dhe aderimi drejt NATO-s kontribuoi që vendi të përmbysë shumë rekorde në fushën ekonomike.
Rama fton investitorët në Shqipëri duke i porositur të mos ndjekin mediat Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka mbajtur sërish fjalën në një aktivitet për intestimet e huaja në Shqipëri. E
Në Nju Jork pritet të vendoset dënimi për Martin Shkrelin Në Nju Jork, juria është mbledhur sot përsëri për të vendosur në gjyqin e Martin Shkrelit, ish-ekzekutiv i një kompanie
Shqipëria front nafte, Rama "josh" investitorët e huaj Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kongresin Botëror të Naftës ka ftuar investitorët të shohim me shumë përpar
DASH zbulon arsyet: Ja pse ikën investitorët amerikanë nga Shqipëria Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin për Klimën e Investimeve në vitin 2017, për Shqipërinë ka theksuar se “pavar
Dhoma Amerikane e Tregtisë shuplakë ekonomisë shqiptare: Mos prisni investime amerikane! Mark Crawford, president i Dhomës Amerikane të Tregtisë (AmCHam), ka folur për ekonominë shqiptare, gjendjen në të cilën
Investitorët: Call Center-at nuk do të mbyllen Panik të pajustifikuar e quajnë investitorët shqiptaro – italiane të Call Center -ave në Shqipëri, lajmin se ky aktivite
Berisha godet opozitën kosovare: Me bomba gazi larguan investitorët e huaj Ish-kryeministri, Sali Berisha ka deklaruar gjatë një interviste për RTV Dukagjini se në Kosovë, përmes gazit lotsjellë
Ahmeti: Ne bëjmë ligje për të mbrojtur investitorët shqiptarë Lideri i BDI-së Ali Ahmeti gjatë takimit me qytetarët në Mateç të Likovës ka thënë se patriotizmi më i madh është që tek
Ja 3 yjet që mund të blejë Milani me paratë e kinezëve (FOTO) Milani është në pritje të finalizimit të marrëveshjes me kinezët për te blerë një pjesë të aksioneve të klubit. Në merka
Poposki: "Kriza politike po i kushton shtrenjtë Maqedonisë" "Kriza duhet të marrë fund sa më shpejt që është e mundur, me qëllim që të kthehet besueshmëria tek investitorët"- dekla
Hajndëll "kërcënon" Gruevskin: Do të largohen investitorët e huaj I dërguari i posaçëm gjerman për Maqedoninë, Johanes Hajndëll, sërish ishte në Shkup, duke realizuar kështu vizitën e ti
MSA kërkon mbrojtjen e investitorëve KIE mirëpret fillimin e zbatimit të Marrëveshjes për Stabilizim Asocim duke rikujtuar se kjo marrëveshje është mjaft e d
Haxhinasto: Prioritet ndërtimi i aeroporteve të rinj dhe rrugëve Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, në një intervistë për revistën prestigjoze gjermane “Der
Haradinaj: Investitorët nuk po i largon molotovi Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk do të ndalet së protestuari derisa kryeministri Isa Mustafa e zëvendësi i tij, Hash
Të gjithë investitorët e huaj në Maqedoni, anashkalohet Shqipëria Prodhuesi i makinave luksoze, Aston Martin deklaroi se po konsideron Maqedoninë si një nga vendet më të mundshme për të
Investitorët e huaj ikin nga Maqedonia Investitorët e huaj që nga shtatori i këtij viti kanë zvogëluar investimet për 39 milionëë euro në krahasim me vitin e k
Rama fton investitorët e Hong Kongut për prezencë në Shqipëri Kryeministri Edi Rama u prit sot në rezidencën e qeverisë nga Guvernatori i Hong Kongut, Leung Chun-Ying. Kryeministri R
Rama fton investitorët kinezë: Avantazhe për investitorët e huaj Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë tre ditore në Hong Kong. Forumi Ekonomik ishte fokusi i parë i vizitës. Në kët