E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

investimet

Serbia përgatitet për luftë, investimet në ushtri më të mëdha se i gjithë rajoni bashkë Think-tanku ‘European Stability Initaitive’, në një raport të publikuar, tregon për atë se sa kanë investuar në ushtri,
Vodafone Albania blen frekuenca në brezin 800 MHz duke shtuar investimet për dixhitalizimin e vendit Vodafone Albania njoftoi se ka blerë të drejtën e përdorimit të frekuencave në brezin 800 MHz, me vlerën prej 7,440,001
Veliaj: E gjithë vëmendja te njerëzit, kemi përmirësuar shërbimet dhe rritur investimet “Vëmendja jonë është tek njerëzit, që nga dita e parë e jetës deri në ditën e fundit, me gjitha shërbimet që ofrojnë bas
Shtrohet Rr. “Besnik Hidri” në Njësinë 11, vijojnë investimet në periferi (FOTO LAJM) Baltë në dimër, pluhur në verë, gropa dhe ujëra të zeza kudo. Kjo ishte panorama e asaj që ofronte Rr. “Besnik Hidri” në
Austriakët janë të pestët në Kosovë për investime Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur paraditen e sotme nga udhëheqësit e Odës Ekonomike Austriake d
Reforma në drejtësi dhe investimet e huaja - Një mbrojtje më e mirë ligjore sjell më shumë investitorë nga Lidion Kulla Zyrtarët ndërkombëtare të akredituar në Shqipëri, apo edhe ata që vizitojnë Shqipërinë, gjithmonë e
Haradinaj e pranon: Korrupsioni po frenon investimet gjermane Republika e Kosovës në nisjen e vet si shtet ka pasur menjëherë partneritetin, miqësinë, përkrahjen e Republikës Federal
Brenda shtëpisë luksoze të Gjyste Vulajt (FOTO LAJM) Ka bërë pothuajse gjithmonë një jetë ekstravagante. Këngëtarja Gjyste Vulaj njihet për shpenzimet në veshje, respektivis
Thirrjet e Erdoganit nuk ndikojnë në investimet turke Turqia është një prej shteteve me praninë më të madhe të investimeve direkte në Kosovë. Bashkëpunimi besohet se do të va
Mourinho i trembur nga investimet e Cityt: Nuk do mund të konkurojmë kundër tyre Jose Mourinho tregohet realist teksa pranon se ekipi i tij do ta ketë shumë të vështirë të garojë kundër Manchester City
Veliaj: Investimet në Lumin Tirana dhe në Lanë kaluan provën e tyre Më shumë se 1200 punonjës të ndërmarrjeve të Bashkisë së Tiranës, Policisë Bashkiake dhe Shërbimit Zjarrfikës dhe shërbi
Stadiumet e Katarit më të bukurit në botë, shikojini dhe mahnituni (FOTO LAJM) Botërori i Vitit 2022, që do të zhvillohet në Katar, përtej akuzave ndaj organizatorëve për ryshfet apo për keqtrajtim t
Bashkia vijon investimet, dy rrugë të reja në zonën e Kopshtit Zoologjik Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qyte
Gazetari tregon investimet nga paratë e kokainës: Janë përdorur edhe në fushatë Gazetari Artan Hoxha ka folur për investimet që bëhen nga paratë e kokainës dhe ka theksuar se këto para shkojnë kryesis
"Paradise Papers" trondit botën: Dalin emrat e parë të të fuqishmëve Një rrjedhje e papritur e dokumenteve financiare ka zbuluar se si të fuqishmit dhe të pasurit, duke përfshirë edhe Mbret
BB: Investimet e huaja në Shqipëri do të bien me 22% deri në 2019 Banka Botërore lajmëron një ulje të konsiderueshme të investimeve të huaja në vendin tonë në vitet në vijim. Në një
Habitati i lagunave shqiptare, i rrezikuar nga investimet “strategjike” në turizëm Edhe pse një pjesë e banorëve vendas i shohin si mundësi punësimi, aktivistët mjedisorë paralajmërojnë se projektet për
Dehari: Investimet tona prekën çdo fshat dhe çdo lagje të Kërçovës Investimet e pushtetit lokal në Kërçovë nuk janë bërë vetëm brenda qytetit, por jemi angazhuar që investimet të prekin ç
Veliaj: Investimet e bashkisë ia kanë ndryshuar fytyrën Tiranës Pas investimeve që sollën transformimin e gjithë zonës së Fushës së Aviacionit në Njësinë 7, Bashkia e Tiranës ka nisur
Nuk pritet të shënojnë rritje investimet e huaja Nga 139 milionë euro sa ka arritur vlera e përgjithshme e investimeve të huaja direkte në Kosovë në gjysmën e parë të kë