999 rezultate për

investime

HOROSKOPI/ Investimet dhe financat janë pjesë e axhendës tuaj për sot Dashi Një telefonatë ose letër plot dashuri do ju vijë nga partneri/partnerja ose një mik i ngushtë që ndodhet jashtë
Napoli në kohë rinovimesh dhe investimesh për sezonin e ardhshëm, synohet ylli i Rangers Napoli vazhdon të punojë në dy fronte, nga njëra anë drejtuesit po merren me çështjen e rinovimeve të kontratave me Mert
Kurti nga Londra: Kemi nevojë për më shumë investime Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për
"Korrupsioni po lë pas investimet në Shqipëri", Basha reagon pas konstatimit të Dhomës së Tregtisë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka komentuar konstatimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë se korrupsioni është problemi
Banka Botërore- Shqipërisë: Tërmeti do t’ju dobësojë ekonominë! Tërmeti dhe mungesa e investimeve janë kthyer në një ngërç për rritjen ekonomike të Shqipërisë. Pavarësisht se qeveria p
Pas 30 vitesh, investitorët grekë "lëshojnë fronin" nga Shqipëria Pas gati tre dekadash si investitori më i madh në Shqipëri, përgjatë dy viteve të fundit Greqia pati një zmbrapsje të sh
Hajdari: Investimet strategjike po mbështeten nga Kina Kuvendi sot pritet të diskutojë 22 pika të rëndësishme, një prej të cilave është diskutimi i projektligjit “Për një ndry
Rama refuzon projektin e Behgjet Pacollit për Divjakën Komiteti i Investimeve Strategjike, ka vendosur në prill të këtij viti të refuzojë kërkesën e kompanisë Mabetex të ish-m
Duma: Kinezët duan të sjellin 5G-në, rrezik për Shqipërinë Për ish-deputeten e PD, Grida Duma investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe për sigurinë komb
"Koporata" e Majlindës "mori dhenë", nga e vodhi fjalimin deputetja (FOTO LAJM) Deputetja Majlinda Halili, u "bë gazi i botës" me daljen e saj në seancën plenare të 18 tetorit. Deputetja nuk ka shq
Tabaku: Kuvendi është kthyer në noter të qeverisë, skandali me ligjin për Korporatën e Investimeve Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka komentuar projektligjin e qeverisë për Korporatën e Investimeve Shqiptare duke
BDI propozon Hisen Xhemailin për ministër të Investimeve Profesori universitar Hisen Xhemaili, është propozuar nga BDI për ministër pa resor për Rregullimin e Klimës Investuese
Zbehen shpresat për emigrim në Gjermani: Çfarë po ndodh tani As agresiviteti i Donald Trumpit, as kërcënimet e Kinës apo një Brexit pa marrëveshje nuk e rrezikojnë ekonominë gjerman
Basha publikon videon: Raportet ndërkombëtare nxjerrin Ramën më të korruptuarin e Ballkanit (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka publikuar një video lu tregon raportet ndërkombëtare që nxjerr
Zaev hap "thesin": 5 miliard euro investime Kryeministri Zoran Zaev me video porosi në profilin e tij në Fejsbuk ka paralajmëruar ciklin investues prej rreth pesë m
Basha nga Gramshi: Gati një kontratë besimi për qeverisjen Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e barazoi qeverisjen e Edi Ramës me atë të Koresë së Veriut përsa u përket
Maqedonia rritet me 25 vende në listën globale inovative Sipas raportit më të ri të Indeksin inovativ global për vitin 2019, Maqedonia e Veriut, krahasuar me vitin e kaluar, ësh
I kundërshtuar nga FMN, shtyhet ligji për Korporatën e Investimeve Diskutimet e sotme në Komisionin e Ekonomisë kanë shtyrë miratimin e pr.ligjit për Korporatën e Investimeve. Arben Elezi
"Cënon tregun e lirë", Hajdari zbulon ligjin e rrëzikshëm Deputetja Rudina Hajdari e ka quajtur abuzim dhe aferë korruptive të qeverisë hartimin e projektligjit të “Korporatës së
Partneriteti Publik Privat si model i investimeve në Maqedoninë e Veriut Eshtë mbajtur dje në Shkupi debat publik me temën "Partneriteti Publik Privat si Model Ekonomik për Investime". Deba