999 rezultate për

investim

Tabaku viziton Zall Herrin, banorët: Jetojmë si në Mesjetë Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku është takuar këtë të diel me banorë të Zall Herit. Në këtë takim ba
Marotta: Mos prisni investime të mëdha Në prag të ndeshjes me Crotonen në "San Siro", që është edhe e para për Interin në vitin e ri, administratori i zikaltër
Hakeri shqiptar vjedh Bitcoin, 3 shtete evropiane po e kërkojnë Autoritetet shqiptare janë përfshirë në një ekip ndërkombëtar hetimi për zbulimin e një rrjeti mashtruesish kompjuterikë
Fenomeni vendos, investime 21 milionë euro Disa ditë më parë, ish-sulmuesi i Inter-it, Ronaldo, ka dalë në konferencë për shtyp për të konfirmuar dëshirën për të b
A do nisin investimet e marrëveshjes së Trumpit në Kosovë? Krerë institucional të vendit nuk kanë dhënë ndonjë datë të caktuar se kur do fillojnë investimet amerikane në Kosovë, n
Të fundit për investimet në shëndetësi, Basha: Boll më! Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas raportit se Shqipëria është vendi që investon më pak
Projektet koncesionare të inceneratorëve ngecin tek investimet Një raport i Ministrisë së Financave bën të ditur se incineratori i Tiranës dhe ai i Fierit kanë dështuar të realizojnë
Premtohen 100 milionë dollarë investime në Kosovë Emisari special i presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka folur rreth kritikave pas nënshkrimit të marrëveshjes K
Raporti i DASH, Basha: Ekonomia shqiptare buzë greminës Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të DASH për klimën e biznesit në Shqipëri. Basha shprehet në Face
160 milionë dollarë gati për investim, çfarë do të shohin shqiptarët në Shtator Qeveria shqiptare ka akorduar 160 milionë dollarë për Fondin Shqiptar të Zhvillimit në kuadër të procesit të rindërtimit
BDI: Investim i ri në Tetovë me 300 vende pune Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe kandidati për Kryeministër të parë shqiptar, Naser Ziberi,
Zaev paralajmëron pagë minimale 120% më të lartë në krahasim me vitin 2016 Deri në fund të mandatit, qeveria e re do të rrisë pagën minimale në 20.000 denarë dhe mesatarja do të jetë 34.000 denar
Çfarë pritet të ndodhë gjatë 10 viteve të ardhshme nga kriza e COVID? Edhe para Coronës ekonomia botërore po ndryshonte nga proteksionizmi, dëshira për zinxhirë më të shkurtër furnizimi dhe
Duka: Formula me 10 klube në Superiore nuk është ideale, Partizani mund të jenë pjesë e projektit të investimeve I ftuar special nëpërmjet një lidhje live në “Skype” “Sport News Plus”, në televizionin “News 24” presidenti i Federatës
Hua tek Banka Europiane për ndërtimin e teatrit të ri, Pollo: Nuk do t'a lejojmë! "Këtë të fundit duan t’a bëjnë me një hua nga Banka Europiane e Investimeve. Kjo nuk duhet të ndodhë dhe besoj se nuk do
HOROSKOPI/ Investimet dhe financat janë pjesë e axhendës tuaj për sot Dashi Një telefonatë ose letër plot dashuri do ju vijë nga partneri/partnerja ose një mik i ngushtë që ndodhet jashtë
Napoli në kohë rinovimesh dhe investimesh për sezonin e ardhshëm, synohet ylli i Rangers Napoli vazhdon të punojë në dy fronte, nga njëra anë drejtuesit po merren me çështjen e rinovimeve të kontratave me Mert
Kurti nga Londra: Kemi nevojë për më shumë investime Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për
"Korrupsioni po lë pas investimet në Shqipëri", Basha reagon pas konstatimit të Dhomës së Tregtisë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka komentuar konstatimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë se korrupsioni është problemi
Banka Botërore- Shqipërisë: Tërmeti do t’ju dobësojë ekonominë! Tërmeti dhe mungesa e investimeve janë kthyer në një ngërç për rritjen ekonomike të Shqipërisë. Pavarësisht se qeveria p