999 rezultate për

intriga

Dëshmia e kolonel Hados: Intrigat e Enverit me "tezat e zeza", si përfundova në burgun e Burrelit Publikohet dëshmia e panjohur e kolonelit Elami Hado, i cili pasi u diplomua me medalje ari në Akademinë Ushtarake “Frun
"Intriga, shpifje, spiunllëqe", trajneri kosovar i del në mbrojtje Takajt dhe Skënderbeut Trajneri i skuadrës Ballkani në kampionatin kosovar, Ismet Munishi, në një postim të bërë në rrjetet sociale ku në fotog
Intriga ndaj Mbretëreshës, Mbreti pushon nga puna më të mirën e haremit (FOTO LAJM) Duket se mbretërit e konsideruar si playboy kanë të gjithë një karakteristikë tipike: Ata janë të paqëndrueshëm. Mbre
Intrigat e frikshme të Ali Pashës: Vrau vjehrrin për pushtet, pastaj i ngriti kurth të gjithëve duke i ekzekutuar Martesa e Ali Pashë Tepelenës me Eminenë synonte të qetësonte jetën e trazuar të pashait. Në librin kushtuar jetës s
"Game of Thrones" për Bashkinë e Tiranës, plasin intrigat dhe spekulimet Kanë filluar tashmë të forta ethet për garën e zgjedhjeve lokale në Tiranë, me një Veliaj që i është imponuar Ramës me r
BDI 17 vjet "intriga" me mediat shqipe!? Nga Bexhet Musliju Drejtor i Agjencisë së Lajmeve Zhurnal.mk Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni
Tradhti dhe intriga: Të gjithë meshkujt që dashuruan princeshë Dianën Marrëdhënia jo e mirë e princeshës Diana me bashkëshortin e saj princin Charles ishte vetëm maja e ajsbergut. Kronikat e
Nje kujtesë për kukësianët: Kujdes nga intrigat e Edi Ramës! Nga Enver Bytyçi Sot ishte ditë “ballfaqimi” e qeverisë me realitetin e krijuar në Kukës. Në parlament dhe p
Kosem, intrigat e gruas së vetme që sundoi në Perandorinë Osmane Sulltanesha Kosem ishte një grua që nuk e pranoi pozitën e saj si vejushë në oborrin osman, dhe në vend të kësaj pozite,
Mimoza Hafizit s'i del inati me Blushin: Intrigant e ngatërrestar Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi u ndanë si mos më keq. Nga dy kolegë shumë të mirë të cilët braktisën PS-së për të krijuar
INTRIGAT E BLLOKUT/ Letra e plotë e Mehmet Shehut para vdekjes Mehmet Shehu ndodhej në dhomën e punës, në fund të gushtit, kur i biri Skënder iu përgjigj kërkesës së tij të vazhdueshm
Sekretet dhe intrigat e lagjes më të "frikshme" të Tiranës në komunizëm Për pjesën më të madhe të qytetarëve të Tiranës, ish-Blloku është lagjja më në modë dhe më e gjallë e kryeqytetit. Për g
“House of Qatar” ose katër intrigat arabe që bënë të shpërthejë kriza e Katarit Kriza diplomatike që shpërtheu mes vendeve të mëdha arabe dhe Katarit, mund të shpjegohet shkurt: Arabia Saudite dhe ale
Plasin intrigat, nëna me vajzën në "sherr" për Macronin (FOTO LAJM) Vajza e Zonjës së Parë të Francës, Brigitte Macron, thuhet se e ka xhelozuar marrëdhënien e nënës së saj me presidentin
Pacolli: Edhe këta ikën ashtu siç erdhën, me intriga Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, i entuziazmuar nga rrëzimi i qeverisë, ka thënë se AKR-ja do të kthehet në skenën politi
Rama shkund PS-në e Vlorës: Merreni me intriga, përfiton LSI Ditën e djeshme kryeministri Rama ka mbledhur shtabin elektoral të Qarkut të Vlorës ku ka shpërthyer ndaj strukturave pë
Brokaj: Ditari i Pëllumbit e nxjerr PS si çerdhe intrigantësh e arrivistësh Themeluesi i Partisë Socialiste, Sabit Brokaj, protagonist gjatë viteve kur PS ishte në opozitë 1991-1997 e cilëson zhba
Isa Mustafa intrigant njëlloj si Thaçi dhe Haradinaj Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla ka reaguar sot, kur dhe pritet të merret vendimi final nga LD
Akuzat ndaj kryebashkiakut të Lezhës, Vasili: Intriga të neveritshme Kreu i Grupit Parlament të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një dalje publike para mediave i ka cilës
"Intriga" Benatia, Bayerni në Romë për marokenin Mehdi Benatia bëhet një intrigë ndërkombëtare. Pas lajmit nga Anglia që fliste për një akord të arritur me Manchester Un