999 rezultate për

interpol-it

Pas dështimit të qeverisë Haradinaj, reagon edhe Interpol Kosova ka dështuar për t’u anëtarësuar në INTERPOL, në të dyja raundet e votimit. Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL
Rusia mbështet Kosovën në Interpol, reagojnë serbët Mediat në Serbi kanë mbetur të tronditura nga një hap që e bëri Rusia, miku i tyre më i ngushtë, pasi këta të fundit e m
Interpol nis punimet, Kosova në ankth Shtetet anëtare të Interpol-it po mblidhen sot në Dubai për të zgjedhur presidentin e ri pasi ish-lideri i agjencisë u n
Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri te Asambleja e Përgjithshme të INTERPOL-it, që do të mbahet në Dubai të Emirateve të
Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri te Asambleja e Përgjithshme të INTERPOL-it, që do të mbahet në Dubai të Emirateve të
Jep dorëheqje shefi i INTERPOL-it pas arrestimit në Kinë INTERPOL-i ka njoftuar me një komunikatë zyrtare të publikuar në profflin e tij në “Twitter” se “ka marrë kërkesën për d
Kina konfirmon arrestimin e kreut të INTERPOL Kina ka konfirmuar se ka arrestuar kreun e Interpol-it, Meng Hongwei, raporton BBC. Pekini tha se ai ishte nën hetim
Serbia pretendon se Haradinaj dhe Thaçi do të jenë në sistemin e Interpol-it Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsa Stefanoviq, ka thënë se fletarrestet e gjykatave serbe për kosovarët,
Kosova sërish drejt INTERPOL-it dhe UNESCO-s Afirmimi i shtetit të Kosovës në botë dhe anëtarësimi në mekanizmat ndërkombëtarë, është një nga prioritetet kryesore të
UNMIK-u sqaron si e hoqi Haradinajn nga lista e INTERPOL-it UNMIK-u ka ndërmjetësuar mes Kosovës dhe INTERPOL-it, në mënyrë që kjo e fundit të fshijë nga lista 20 emrat ndaj të cil
UNMIK-u tregon si u largua Haradinaj nga lista e INTERPOL-it UNMIK-u ka bërë të ditur se në dhjetor të vitit 2016, Interpolit i është kërkuar nga Kosova që të hiqen urdhër-arrestet
Kosova pret të bëhet pjesë e INTERPOL-it nga Asambleja në Pekin Autoritetet në Kosovë presin që gjatë muajit shtator, Kosova të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të p
Qeveria miraton propozimin për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL Qeveria në largim e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Ministrisë se Punëve të Jashtme për anëtarësi
INTERPOL publikon listën me 173 ekstremistë që do kryenin sulme në Evropë Një listë me 173 militantë të ISIS është publikuar nga INTERPOL-i, që dyshohet se janë trajnuar për të kryer sulme vdekj
Serbia ia “nxin” Kosovës, i bëhet pengesë drejt INTERPOL-it Kosova i ka gjasat mjaft të mira që të pranohet në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL dhe arsyet për të sh
Kosova, pjesë e INTERPOL-it deri në fund të vitit Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni, ka nënshkruar marrëveshjen me Agjencinë e Bashkimit Evropian
Tahiri letër INTERPOL-it: Anuloni urdhër-arrestin për Haradinajn (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, përmes një letre dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të INTERPOL-it, Jurge
Kosova vazhdon të mbetet jashtë INTERPOL-it Edhe pse 2016-ta kaloi, Kosova vazhdon të hetë jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe E
Kosova pritet të shtojë serbët "non grata" Qeveria e Kosovës pritet ta zgjerojë listën e personave të shpallur "non grata", kryesisht ndaj serbëve që akuzohen për
Rikthehet në detyrë specialistja e Interpol-it e akuzuar se fshehu "Frrokun" Menjëherë pas pushimit të çështjes nga ana e Prokurorisë, specialistja e Interpol Tirana, Loreta Alla është rikthyer sot