999 rezultate për

interneti

Rama vazhdon "përrallën" e Internetit: Do fitojnë nga 6 mijë euro Kryeministri Edi Rama ka ripërsëritur sot deklaratëne n fortë se të rinjtë që do të futen të fushën e kodimit, do mund t
Për çfarë e përdorën evropianët internetin më 2020 Interneti është bërë një mjet i rëndësishëm në progresion rritës gjatë viteve të fundit dhe veçanërisht gjatë vitit 2020
Përdorimi i internetit: Shqipëria e fundit në Europë ndërsa Kosova mban rekord 69% e individëve shqiptarë nga mosha 16 deri në 74 vjeç, kanë përdorur internetin në tre muajt e fundit, sipas të dhënav
Pse interneti u fiksua me foton e senatorit amerikan Kristen Lee është një profesoreshë e shkencave të sjelljes njerëzore dhe autore e “Mentalligence: A New Psychology of Th
FBI në gatishmëri: Po vëzhgojmë mesazhet që nixin protesta të dhunshme nga interneti FBI po ndjek një “numër të madh të komunikimeve shqetësuese në internet”, duke përfshirë thirrjet për protesta të armato
"Pata një ballafaqim", aktorja tregon se çfarë ndodhi pasi imitoi Monika Kryemadhin (FOTO LAJM) Lisa Kujofsa është një nga aktoret më të dashura të humorit shqiptar. Prej disa kohësh, ajo jeton në Itali dhe ka zgjedh
Si ta bëni faqen tuaj të internetit më të lehtë për përdorim Synoni për funksion, jo për modë. Kanë kaluar ditët kur bizneset kanë përdorur uebfaqet vetëm për të ndarë informacio
Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internetit këtë vit Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internet këtë vit për shkak të Covid –
I besuan Internetit, VIP-at shqiptarë që gjetën dashurinë e tyre online (FOTO LAJM) 1. Marina dhe Getoari janë njohur në Instagram. Ka qenë Geti ai që i ka shkruar i pari Marinës duke i kërkuar ta takonte
U rrëzua teksa rregullonte linjën e internetit, niset me urgjencë në spital 34 vjeçari Një 34 vjeçar nga Vlora ka rënë nga shtylla një ditë më parë dhe gjendja e tij paraqitet kritike. I riu është i iden
Brataj thirrje qytetarëve: Jo mjekime interneti kundër COVID-19, nuk ka betadinë për shpëlarje fyti "Nuk ekziston BETADINË për shpëlarje fyti, betadina është një dizifektant për plagët!" Kreu i Urgjencës Kombëtare, Sk
Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale!
Rekord i ri/ Regjistrohet shpejtësia më e madhe e Internetit ndonjëherë Studiuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të madhe të të dhënave në internet. Një ekip ng
Dy punonjës i zë korrenti, njëri ndërron jetë në vend Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Kamzë, ku dy punonjës të një kompanie interneti i ka zënë korrenti, sipas
Sfidat e çudtishme të internetit, këtë rradhë duhet të rrisni qepë të njoma në shtëpi (VIDEO) Nëse kaloni mjaftueshëm kohë në Instagram, Tëitter apo edhe TikTok, do ju dalë para një fytyrë krenare që ia ka dalë të
Interneti i ngadaltë iu "nxiu" jetën? Zgjidhja është kaq e thjeshtë Shumë njerëz janë ngujuar në shtëpi këto ditë dhe janë fiksuar te pajisjet e tyre, që lidhen me internetin. Mirëpo kj
Ia nxiu interneti, Rama shan "live" tek Fevziu: Fu*k! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”. Gjatë bisedës ai foli në lidhje me pasojat e pandemisë
Njerëzit gjejnë "ngushëllim" te interneti, aplikacionet më të shkarkuara gjatë pandemisë Pasi OBSH shpalli koronavirusin pandemi më 24 mars, filloi vetë-izolimi pak e nga pak në shumë shtete, gjë që rrjedhimis
Qytetari i thotë se s'ka bukë në shtëpi, Rama: Ku i gjete lekët për internetin?! (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është i njohur për debatet e ashpra dhe "thumbat" ndaj qytetarëve të cilët i komentojnë në rrjetin
Interneti i ngadaltë iu "nxiu" jetën? Zgjidhja është kaq e thjeshtë Shumë njerëz janë ngujuar në shtëpi këto ditë dhe janë fiksuar te pajisjet e tyre, që lidhen me internetin. Mirëpo kj