999 rezultate për

internet

"Volvo", do të ndaloj shitjen e makinave me lëndë djegëse deri në vitin 2030-të Prodhuesi i makinave "Volvo", në pronësi kineze, ka njoftuar se do të ndalohet shitja e makinave që punojnë me lëndë dje
​Këto janë mënyrat më të zakonshme të mashtrimit në internet Kriminelët në internet kanë gjetur një mënyrë të re për të "peshkuar" viktimat e tyre. Ekspertët e sigurisë shpesh pa
Sa orë duhet të punojnë shqiptarët për të paguar faturën e internetit Shqiptarët duhet të punojnë 5 orë e 22 minuta për të paguar faturën më të lirë mujore të internetit me brez të gjerë, si
"J'ua kalojnë dhe prindërit!", të rinjtë po bëjnë seks më rrallë dhe arsyeja është shqetësuese! Një studim i fundit ka treguar se gjithnjë e më shumë po ulet numri i marrëdhënieve seksuale në mesin e të rinjve, dhe s
Rama vazhdon "përrallën" e Internetit: Do fitojnë nga 6 mijë euro Kryeministri Edi Rama ka ripërsëritur sot deklaratëne n fortë se të rinjtë që do të futen të fushën e kodimit, do mund t
Për çfarë e përdorën evropianët internetin më 2020 Interneti është bërë një mjet i rëndësishëm në progresion rritës gjatë viteve të fundit dhe veçanërisht gjatë vitit 2020
Kjo kompania po bën miliona duke ndihmuar nxënësit të kopjojnë në teste Ndoshta nuk ju kishte shkuar asnjëherë nëpërmend, por erdhi dita, kur kopjet për provim të blihen. Quhet “chegging” dhe
Navigoni në internet para se të flini? Atëherë mësoni çfarë po ju ndodh me mbipeshën Nëse jeni edhe ju në grupin e njerëzve që nuk i zë gjumi nëse nuk bëjnë një shëtitje të fundit në internet, atëherë duhe
Përdorimi i internetit: Shqipëria e fundit në Europë ndërsa Kosova mban rekord 69% e individëve shqiptarë nga mosha 16 deri në 74 vjeç, kanë përdorur internetin në tre muajt e fundit, sipas të dhënav
Pse interneti u fiksua me foton e senatorit amerikan Kristen Lee është një profesoreshë e shkencave të sjelljes njerëzore dhe autore e “Mentalligence: A New Psychology of Th
Video erotike në internet, partnerja e Mauro Icardi fundos Google dhe Yahoo (FOTO LAJM) Gruaja dhe menaxherja e futbollistit Mauro Icardi, ka fituar gjyqin me Google dhe Yahoo mbi një video të nxehtë që qarku
FBI në gatishmëri: Po vëzhgojmë mesazhet që nixin protesta të dhunshme nga interneti FBI po ndjek një “numër të madh të komunikimeve shqetësuese në internet”, duke përfshirë thirrjet për protesta të armato
"Pata një ballafaqim", aktorja tregon se çfarë ndodhi pasi imitoi Monika Kryemadhin (FOTO LAJM) Lisa Kujofsa është një nga aktoret më të dashura të humorit shqiptar. Prej disa kohësh, ajo jeton në Itali dhe ka zgjedh
Ibrahimaj: Fiskalizimi, bizneset në zona pa internet përjashtohen nga procesi  Të gjitha bizneset që nuk kane akses në internet për shkak të mungesës së valëve do të jenë të pëjashtuara nga procesi i
Si u masakrua nga shokët për një lojë 15 vjeçari në Tiranë, i hedhin videon në internet Dhuna mes adoleshentëve dhe të miturve është padyshim një alarm për policinë. Por dhuna duke përdorur jetën virtuale, os
Dy fjalët më të kërkuara në Google gjatë 2020-tës Gjigandi i kërkimit në internet, Google, ka zbuluar se cilat kanë qenë dy fjalët më të kërkuara përgjatë këtij viti.
Si ta bëni faqen tuaj të internetit më të lehtë për përdorim Synoni për funksion, jo për modë. Kanë kaluar ditët kur bizneset kanë përdorur uebfaqet vetëm për të ndarë informacio
Britania e Madhe rrezikon të mos ofrojë internet me shpejtësi të lartë Britania e Madhe rrezikon të mos e arrijë objektivin e saj për të ofruar Internet me shpejtësi të lartë të 85% megabajt
Në këto vende mos u lidhni kurrë me WiFi Ndoshta jeni lidhur me internet të paktën një herë në një qendër tregtare apo hotel, qoftë për arsye biznesi apo private
Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internetit këtë vit Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internet këtë vit për shkak të Covid –