999 rezultate për

internacional

Në këtë stadium do të zhvillohet sfida mes Kukësit dhe Apolonisë (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka pranuar kërkesën e klubit të Kukësit për zhvillimin e sfidës ndaj Apolonisë në “Ze
Ymeri i ftuar në Kongresin e Internacionales Socialiste Për dy ditë me rradhë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri mori pjesë si i ftuar në Kongresin e Internacional
Maqedonia renditet mes vendeve me kushte të këqija shëndetësore Maqedonia radhitet në mesin e vendeve me rizik të lartë sa i përket kushteve të shëndetësisë. Kjo sipas gazetës prestigj
17 vjeçarja nga Durrësi, shoqëruese e dytë në Miss World Bikini (FOTO LAJM) Një tjetër bukuroshe nga Shqipëria ka arritur që të triumfojë në Miss Word Bikini Model Internacional 2014. Bëhet fjalë
United 3-1 Liverpool, trofeu i parë për Van Gaal (VIDEO) Manchester United është fitues i "Internacional Champions Cup 2014", pasi mundi në finale Liverpooli-n me rezultatin 3-1
Sulmuesi ankohet, mbrojtësi i jep një të puthur në qafë (VIDEO) Gjest shumë i bukur i mbrojtësit kundrejt sulmuesit në ndeshjen e Kupës së Brazil mes Internacional dhe Ceara. Sandro mb
Ndërhyrje vrastare, nuk ka as karton të verdhë (VIDEO) Futbolli është sport i paqes, por nuk mund ta themi këtë për Brazilin, e veçanërisht për ndeshjen mes Novo Hamburgo dhe
Super gol i Diego Forlan (VIDEO) Një super gol i futbollistit të Internacional, Diego Forlan, i cili ka shënuar drejtpërdrejtë nga këndi këtë fundjavë në
Damiao, Internacional i thotë "jo" Napolit Drejtori sportiv i Internacional Porto Allegre, Cesar Luis Souto de Moura deklaroi se ka refuzuar menjëherë ofertën prej
Spanja më "internacionale" e historisë (FOTO LAJM) Spanja, ashtu si Italia dhe Gjermania, është një Kombëtare që e bazon lojën dhe filozofinë e saj mbi futbollistët e ligë
Kreu i Internacionales Liberale reagon për dhunën në Qendër Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme Catherine Ashton ka marrë një letër me disa pyetje nga kreu i Internaciona
I biri shënon, babai-trajner humb jetën Është nga ato vdekje që ngjan me të aktorëve, të cilët e kanë humbur jetën në skenë apo kanë shprehur dëshirën për të je
PD sulmon krerët e Internacionales Socialiste Partia Demokratike sulmoi sot krerët e Internacionales Socialiste, të cilët kanë qenë shumë aktivë gjatë ditëve të fundi
Ku është topi? Goditjet standarde në futboll prodhojnë shpesh situata paniku në zonë. Sulmuesit kërkojnë të shtyjnë topin në rrjetë, mb
Edi Rama zgjidhet zv.President i Internacionales Socialiste Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama është zgjedhur zv.President i Internacionales Socialiste. Lajmi bëhet i ditur nga
Portugali, Balla në Këshillin e Internacionales Socialiste Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla merr pjesë sot dhe neser në Keshillin e Internacionales Socialiste në Portug
Corinthians-Internacional, "sherr" për Paton Edhe pse menaxheri Gilmar Veloz theksoi pas takimit me Administratorin e Deleguar Adriano Gallianin se sulmuesi brazilia
Pato në huazim te Internacional? Hapet një skenar i ri përsa i përket të ardhmes së Alexandre Patos. Sulmuesi brazilian i Milan, i cili "shpërtheu" në pë
Arsenal, 20 mln sterlina për Damiao Sipas asaj që shkruan portali britanik "Caughoffside.com", Arsenal është futur në garë për të marrë shërbimet e sulmuesi
Berisha në Romë, merr pjesë në takimin e liderëve të CDI-së Kryeministri Berisha është nisur sot, për të marrë pjesë në takimin e liderëve të Internacionales së Demokratëve të Qend