999 rezultate për

interesit

Pezullohet procesi për kandidatët e KLP, shkak bëhet vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka vendosur që të pezullohet procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Kë
Nënshkruhen Letrat e Interesit për financimin e "Autostradës së Paqes" mes Kosovës dhe Serbisë Pas marrëveshjes së nënshkruar në Uashington nga Kosova dhe Serbia më 4 shtator, gjatë ditës së sotme janë nënshkruar ed
Arthur Melo reagon pas interesit nga Juventusi: Mendoj vetëm për Barcelonën Juventusi ka shënjestruar Arthur Melon si përforcim të mundshëm në dritaren e radhës së merkatos dhe Barcelona nuk duket
Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit në nivele minimale historike Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka pranuar se pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, u vendos se do të ule
Kosova dhe Serbia sot pritet të nënshkruajnë marrëveshje për hekurudha dhe autostrada Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Donald
Vëllai i Eglantina Gjermenit emërohet si kryetar i ILD Pak minuta më parë është votuar si kryetar i Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani. Ai mori 98 vota pro
Zhbllokohet kompleksi Taiwani, Braçe i sulet gjykatësit Pak ditë pasi u mbyll me shumë bujë për shkak të mungesës së kuponit tatimor, ditën e sotme kompleksi Taiwani është zhbl
PD: KLGJ korporatë private e Ramës, nuk i shërben interesit publik Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate ka shprehur shqetësimin për dhunimin e Kolegjit të Lartë Gjyqsor duke u kthye
Haradinaj pret aleatët e Bashës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim një dialog të partive opozitare të Shqipërisë të kryesuar nga
Vendi i çudirave, zyrtarë me shtatë vende pune ndërsa populli vuan nga varfëria Në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit”, IKD ka publikuar raportin lidhur me përputhjen dhe ushtrimin e funksioneve pub
Lira turke dhe dilemat e qeverisë Banka Qendrore Turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me s
Kriza e lirës, qendra tregtare në Stamboll çmonton shkallët elektrike Banka qendrore e Turqisë premtoi të ndërmarrë veprime pasi inflacioni arriti nivelin më të lartë në 15 vjet, duke ushqye
Pacolli me paratë e qytetarëve ushqehet në hotelin e tij, 650 euro një drekë Agjencioni antikorrupsion e ka të pamundur t'i hetojë pagesat që Behgjet Pacolli i kishte bërë në hotelin ku vetë është
Pse Erdogani po e thellon me dashje krizën turke Lira turke ka rënë më shumë se 40% kundrejt dollarit që nga janari, me një Turqi përplot përzierje të fuqishme të politi
Lira turke buzë greminës, dobësimi i saj fut vendin në krizë Liria turke ka rënë me 2% kundrejt dollarit amerikan, pasi Banka Qendrore e vendit tronditi investitorët të martën dhe e
LIGJI I RI/ Nëse bëni aksident, dëmshpërbleheni gati 40% Nëse bëni aksident me pasojë dëme ne shëndet, atëhere dëmshpërblimi që do të mund të merrni nga kompanitë e sigurimit t
Ndërmarrja e interesit që përplasi edhe Albin Kurtin me Shpend Ahmetin Ndërmarrja Publike Banesore është shndërruar në arenë përplasjesh midis partive politike që nga paslufta (1999). E kr
Lira turke në kolaps; Monedha humb 29% të vlerës përballë dollarit Turqia i drejtohet zgjedhjeve te qershorit duke u ballafaquar me një kolaps të monedhës së tij që kërcënon të shkaktoje
FMN ka një skenar alarmant për borxhin: Do të shkojë në 80 % FMN lajmëron se Shqipëria nuk ka mundur të mbajë angazhimet për uljen e borxhit publike. Sikur situata të mirëmenaxh
Bankat, nuk do të ketë ulje të kamatave Bankat nuk do të ulin shkallën e interesit të kredisë për qytetarët dhe kompanitë, tha kryetari i Shoqatës e Bankave, Ko