999 rezultate për

interesante

3 ligje interesante do të miratohen gjatë këtij viti në Zvicër Viti 2020 do të sjellë shumë ndryshime domethënëse në ligjet e Zvicrës, në disa fusha të ndryshme. Së fundi, shteti z
INTERESANTE/ Pse kirurgët nuk veshin asnjëherë të bardha në sallën e operimit A keni menduar ndonjëherë se përse doktorët veshin mantel të gjelbër ose të kaltër gjatë kohës që janë në dhomën e operi
Sot të gjithë pushim, por jo Premierliga (FOTO LAJM) Si me çdo 1 janar, edhe sot, Premierliga zhvillon ndeshjet e radhës. Gjatë ditës së sotme zhvillohet nëntë ndeshje te
10 fakte interesante për zemrën: E qeshura na zgjat jetën Ilaçi më i mirë i zemrës është e qeshura Një e qeshur ‘me shpirt’ mund të qarkullojë 20% më shumë gjak në të gjithë t
10 fakte interesante për dhjetorin dhe festat që nuk i dinim 1.Muaji dhjetor e ka marrë emrin nga fjala latine “decem” që ka kuptimin 10, pasi dhjetori ishte muaji i 10-të në kalend
Nga e qeshura me "shpirt" deri tek rrahjet e saj, 10 fakte interesante për zemrën Ilaçi më i mirë i zemrës është e qeshura Një e qeshur ‘me shpirt’ mund të qarkullojë 20% më shumë gjak në të gjithë t
"El Clasicco", disa statistika interesante që duhet ti dini Nëse ka ndonjë ndeshje që prodhon shumë statistika dhe analiza interesante para se të fillojë ndeshje, atëherë kjo është
Këngëtarja e njohur zbulon pse pinte alkool para çdo interviste dhe performance (FOTO LAJM) Ellie Goulding pranoi se ka pirë një gotë alkool para intervistave dhe performancave për t’u dukur “më e çmendur ose më
Ndeshjet e ditës, 13 qytete në këmbë luhet në Superiore dhe të Parën Futboll në çdo kategori. Superiorja rikthehet me tre takime, kurse në Kategorinë e Parë zhvillohen të gjitha sfidat e ja
3 vendet që duhet të vizitoni patjetër në dhjetor (FOTO LAJM) Teksa viti i ri po afron, me siguri jeni duke planifikuar se ku duhet të shkoni në udhëtimin e radhës. Ne do t’ju japim
10 fakte shumë interesante për ushqimin që me siguri nuk i kishit ditur Ushqimet që hamë çdo ditë shpesh mund të fshehin mistere që shumë pak njerëz i dinë. Këto janë disa nga gjërat e çuditsh
Historia e panjohur: Origjina interesante e takave Taka e parë ishte pjesë e një këpuce ushtarake. Njerëzit e Azisë Perëndimore ishin kalorës të mrekullueshëm e kështu
7 gjëra interesante që mund t'i bëni në një ditë me shi Nëntori mesa duket do të jetë plot ditë me shi dhe vranësira. Ndodhta nuk do të keni dëshirë për të dalë jashtë, por nuk
Fakte interesante për personat e lindur në muajin nëntor Ka shumë gjëra dhe fakte të mrekullueshme për muajin Nëntor. Nëntori është muaji kur vjeshta fillon përnjëmend dhe fillo
Mos e humbisni: Shpejtësi marramendëse, skuadra e Red Bull ndërron gomat në kohë rekorde (VIDEO) Grand Prix i Meksikës ishte një nga garat më interesante të Formula 1 këtë edicion. Gara u bë interesante qysh në kua
Superliga vazhdon me tri ndeshje interesante Java e 12-të në Ipko Superligën e Kosovës, vazhdon me tri ndeshje tejet interesante. Lideri momental Gjilani do të lu
Kategoria e Parë, Grupi A: Sfida interesante dhe luftë për kreun, Dinamo tenton surprizën Kategoria e Parë do të zhvillojë sot ndeshjet e javës së gjashtë, aty ku në Grupin A, do të zhvillohen 4 takime, teksa B
Ky është goli i mbrëmjes në Ligën e Kampioneve (VIDEO) Një gol i jashtëzakonshëm ka ardhur nga ndeshja RB Leipzig–Zenit, ku gjermanët arritën të fitojnë me përmbysje. Ndesh
Nga aksesorët tek abazhurët, ide interesante për të ripërdorur rrobat që nuk i vishni më (FOTO LAJM) Sipas statistikave, 1/3 e gardërobës sonë nuk përdoret. Dhe hidhet poshtë. Dollapet tona janë plot me gjëra që nuk i ves
Çfarë ndodh kur psikopatët bien në dashuri? Mësoni disa fakte interesante Rreth 1% e popullsisë mund të jetë psikopate, sipas një studimi. Njerëzit që konsiderohen psikopatë luftojnë me shprehje