999 rezultate për

interesant

Skuadra e Trabzonspor bën prezantimin e uniformave më interesante në histori (VIDEO) Në fillim të muajit korrik, Donis Avdijaj u prezantua te skuadra turke, Trabzonspor. Ylli i Kosovës kaloi në Turqi si
7 fakte interesante rreth personave që kanë quka Ephelides që janë të sheshta ngjyrë kafe lehtë dhe tentojnë të ndryshojnë me ndryshimin e stinëve. P.sh. në verë bëhen k
Kuriozitete interesante për unazën e fejesës Unazat prej argjendi apo ari, u deklaruan si unazë fejese nga venecianët e pasur në fund të shekullit të XIV-të. Këto
Mësoni 10 fakte interesante për Islandën Islanda është një nga vendet më të bukura në botë. Në të ndodhet Dettifoss, një nga ujëvarat më të mëdha në Evropë, ai k
Fakte interesante për Machu Pichun Perandoria e fuqishme Inkase, e fundit e qytetërimeve të mëdha andine, lindi në malësitë peruane në fillim të shekullit
Pamje interesante që mund të shihni në plazh (FOTO LAJM) Ndërkohë që para një jave ankoheshim se ishte ftohtë dhe shi, tashmë duam ti shpëtojmë të nxehtit e djellit përvëlues.
11 fakte interesante rreth akullores Shumica e njerëzve i duan akulloret dhe pëlqejnë t’i shijojnë ato gjatë verës së nxehtë. Por përtej shijes së dhe kënaqë
Fakte interesante rreth ëndrrave Ëndrrat janë pjesë e ‘pandashme’ e gjumit tonë, dhe mbase shpesh herë e keni pyetur veten pse shohin ëndrra njerëzit, ap
Mësoni disa fakte interesante rreth Arabisë Saudite Si një vend që ka më së shumti rezerva të naftës në botë, e po ashtu vendi ku grave iu ndalohet vozitja, Arabia Saudite
10 fakte interesante rreth McDonald’s Sot është një ndër rrjetet e restoranteve më të famshme, me pika të ndryshme nëpër botë. McDonald’s, megjithëse sot i
Zbulohet një detaj interesant për Papën Rreth 250 media vendore dhe më shumë se 100 media të huaja e ndoqën dhe transmetuan vizitën historike të kreut të Kishës
"Luajti dhe shënoi pas vdekjes së nënës", njihuni me 10 faktet interesante të ish-bomberit të Përtizanit Goli në kualifikueset e Kupës së Afrikës e ka kthyer Caleb Ekuban në njeriun e momentit në futbollit botëror. Ish-su
Si vuan çdo shenjë e Horoskopit për dashurinë, fakte interesante nga yjet Si vuajnë shenjat zodiakale për dashuri? Çfarë e lëndon secilin prej nesh kur bëhet fjalë për dashuri? Cila është thembr
CIA hap llogari në Instagram, publikon fotografinë e parë interesante (FOTO LAJM) Të enjten, CIA, zyrtarisht ka hapur llogari në Instagram. Ky veprim vjen pasi që në fillim të këtij muaji Agjencia Qendr
Nuk janë legjenda por njerëz të vërtetë (FOTO LAJM) Në galeri keni 7 histori reale, interesante dhe njëkohësisht të frikshme. E megjithatë shumë prej tyre kanë jetuar vi
Fotografitë që kanë bërë bujë në rrjetet sociale, momente të sikletshme (FOTO LAJM) Këto janë vetëm disa ndër fotot e shpërndara në rrjetet sociale, që janë me të vërtetë interesante. Tashmë rrjetet so
Mësoni sekretin që fsheh për ju numri të fund të kartës së identitetit Në dokumentin e identifikimit, që e njohim si letërnjoftimi, ka shumë të dhëna, nga fotografia, ditëlindja, e deri te da
Historia interesante si kjo grua fitoi 1 milonë dollarë Një grua e Karolinës së Veriut është për 1 milion dollarë më e pasur, falë nënës së saj të vjetër. Lourell Leak thotë
Fakte interesante, pse Armstrong dërgoi një dru në Hënë Më poshtë janë disa fakte interesante, që ndoshta nuk i keni ditur më parë. Neil Armstrong, njeriu i parë që zbriti n
Reagon Ancelotti pas shortit: Sfidë e vështirë kundër Arsenalit, por interesante për tifozët dhe klubin Napoli nuk pati fat në shortin e çerekfinaleve të "Europa League". Për të kaltrit shortit rezervoi një sfidë mjaft të vë