999 rezultate për

interesa

Gjashtë fakte interesante që nuk i keni ditur më parë për puthjet 1.Transmetimi i mikrobeve për të ruajtur të shëndetshëm pasardhësit Ekzistojnë studime të shumta të dedikuara për kët
Blendi Fevziu ndan historinë interesante, emrin vajzës ja kanë vendosur portalet (FOTO LAJM) Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka qenë së fundmi i ftuar në emsionin “Rudina” për të folur rreth librit të tij të ri, i
Pse Meghan refuzon të humbasë peshë pas lindjes? Arsyeja është vërtet interesante (FOTO LAJM) Vajzat e famshme janë gjithnjë në nxitim për të demostruar trupat e tyre pas lindjes. Epo, nuk janë vetëm vajzat e famsh
Disa fakte interesante pёr Groenlandёn (FOTO LAJM) Groenlanda ndodhet pothuajse nё Polin e Veriut dhe Donald Trump do ta blejё ishullin arktik. Kjo tashmё
Meta sërish thirrje Ramës e Bashës: Ngrihuni mbi interesat personale Presidenti Ilir Meta ka fshikulluar rëndë kryeministrin Rama, por edhe opozitën dhe sidomos liderin e saj Lulzim Basha.
12 hotelet më interesante që keni parë ndonjëherë nëpër botë (FOTO LAJM) Zakonisht hotelet janë vendet ku njerëzit kalojnë shumë kohë, gjatë udhëtimeve që bëjnë në botë. Përveç akomodimit të va
7 fakte interesante historike që nuk i keni ditur deri më sot Duket se sado përpiqen ta mbajnë fshehur, e shkuara historike arrin të dalë në pah. Ndryshe nga ç’keni lexuar në librat
Haradinaj ka një mesazh për liderët që nënshtrohen duke shitur vendin Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar para pak minutave, qytetarëve, me një paralajmëri
Kjo është arsyeja interesante pse unaza e martesës vendoset në gishtin e katërt Kur shohim dikë me një unazë në gishtin e tyre të katërt në dorën e djathtë vëmë bast që nuk është i martuar. Megjith
Fshati më interesant, del në sipërfaqje vetëm një muaj të vitit (FOTO LAJM) Ka një numër fshatrash në botë që janë të veçantë për bukurinë e tyre, jetën paqësore dhe natyrën. Por, një fshat në sht
Faktet më interesante nga jeta e ikonës Marilyn Monroe Marilyn Monroe lindi më 1 qershor 1926 në Los Angeles. Vdekja e parakohshme i dha një fund edhe karrierës së saj. Ajo u
Gjëra interesante për zemrën e njeriut Zemra është thelbësore për mbijetesën tonë. Ata janë pjesë e sistemit tonë të qarkullimit të gjakut dhe ata janë përgjeg
22 fakte interesante për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë 1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.
Fakte interesante që nuk i dinit për lotët Trupi i njeriut është një mrekulli. Kryen mijëra procese në të njëjtën kohë, çdo sekondë të çdo dite, si një makinë e ak
10 fakte interesante rreth Greqisë (FOTO LAJM) Përpos monumenteve antike dhe turistëve të shumtë që e vizitojnë çdo ditë, Greqia është e njohur edhe për disa gjëra të
Skuadra e Trabzonspor bën prezantimin e uniformave më interesante në histori (VIDEO) Në fillim të muajit korrik, Donis Avdijaj u prezantua te skuadra turke, Trabzonspor. Ylli i Kosovës kaloi në Turqi si
7 fakte interesante rreth personave që kanë quka Ephelides që janë të sheshta ngjyrë kafe lehtë dhe tentojnë të ndryshojnë me ndryshimin e stinëve. P.sh. në verë bëhen k
Kuriozitete interesante për unazën e fejesës Unazat prej argjendi apo ari, u deklaruan si unazë fejese nga venecianët e pasur në fund të shekullit të XIV-të. Këto
Mësoni 10 fakte interesante për Islandën Islanda është një nga vendet më të bukura në botë. Në të ndodhet Dettifoss, një nga ujëvarat më të mëdha në Evropë, ai k
Fakte interesante për Machu Pichun Perandoria e fuqishme Inkase, e fundit e qytetërimeve të mëdha andine, lindi në malësitë peruane në fillim të shekullit