999 rezultate për

intensive

Lajme të "zeza" nga moti, sërish reshje shiu e dëbore në vend Reshjet e ditëve të fundit, që kanë pushtuar të gjithë territorin e vendit do të vijojnë edhe në fillim të javës. Res
Partitë po zhvillojnë takime intensive në Kuvend Seanca për Ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi është shtyrë për të premten. Por pavarësisht kës
Mbi 100 shtëpi të përmbytura në Kërçovë pas reshjeve intensive (FOTO LAJM) Ministria për Punë dhe Politikë Sociale, Qendra për punë sociale e Kërçovës dhe Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë s
Rikthehet dimri me reshje e erëra, del harta me qytetet e rrezikuara (FOTO LAJM) Nga dita e djeshme, moti ka ndryshuar 360 gradë duke rikthyer reshjet e shiut, të ftohtin dhe dëborën në veri të vendit.
Reshje intensive në të gjithë Shqipërinë, ky është moti për sot Orët e para të ditës dominohen nga reshje intensive në ekstremet Veri- Jug ndërsa reshje më të pakta do të ketë në zonat
Paralajmërohen reshje intensive, shirat blindojnë Shqipërinë që nga nesër Parashikimeve të sinoptikanëve për uljen e temperaturave, reshjeve të shiut e borës i shtohet edhe parashikimi i Institu
Arena Kombëtare vazhdon punimet intensive në ngritjen e impantit (VIDEO) Faqja e Federatës Shqiptare të Futbollit na mban vazhdimisht të informuar me punimet në impiantin modern që po ndërtohet
Del harta, këto qytete do të përfshihen nga reshje shiu e shtërngata të frikshme Dita e sotme ka nisur me reshje shiu dhe shtërngata në të gjithë vendin. Sipas institutit të Gjeoshkencave, Energjis
Zidane i lumtur me atë që ekipi dhuroi: Bëmë lojë intensive Zinedine Zidane është paraqitur në konferencë për media pas finales së sotPerez i lumtur me në të cilën Madrilenët fitua
Bëhuni gati! Pasditen e sotme nisin reshjet e shiut në të gjithë vendin Pasditën e sotme priten të rinisin sërish reshjet e shiut në vend. Nga sot pasdite dhe nesërpriten reshje në pjesën
Dimitrov mohon të ketë propozim të ri për emrin Ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov sonte ka deklaruar se nuk ka asnjë propozim të ri në lidhje me emrin e Maqedonisë, po
Instituti i Meteorologjisë: Parashikimi për nesër, cilat zona rrezikohen nga moti IGJEUM ka matur reshjet e ditëve të fundit, matje të cilat kanë qenë shumë intensive. Gjithashtu edhe jashtë kufirit
Më e keqja s'ka kaluar! Nesër shtrëngata shiu e dëbore në Shqipëri Ndërkohë që në jug të vendit situata vazhdon të jetë akoma kritike, parashikimet për nesër nuk janë aspak të mira. In
Reshjet intensive të shiut, rrezikohet përmbytja nga lumi Radika Shtrati i stërmbushur i lumit Radika është para vërshimit te Ura e Rostushës, si pasojë e reshjeve intensive të shiut. R
Vishni palltot, javën tjetër pritet bora e parë Enti Hidrometeorologjik i Maqedonisë, paralajmëron se javën e ardhshme vendi do të jetë nën ndikimin e masave të ftohta
Roma mendon për merkato intensive, një nga United dhe tjetri nga Chelsea Roma është në kërkim për të transferuar një mbrojtës gjatë afatit kalimtar të janarit. Klubi romak është në mes të Matte
Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM) Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Q
Ministri Demiraj takon drejtuesit e policisë së Elbasanit Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj zhvilloi një takim në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan. Ministri
Lind në Siri fëmija me dy koka Një fëmijë me dy koka ka lindur në Sirinë veri-perëndimore dhe ndodhet në terapi intensive në një spital të Turqisë.
Ju kujtohet Reanta, foshnja që luftonte për jetën?! Ja si duket sot (VIDEO) Po bëhen disa muaj që Reanta, vogëlushja, e cila lindi me një sëmundje të rrallë të aparatit tretës dhe që u ndihmua nga