999 rezultate për

intensive

Pas tërmetit, Tirana përfshihet nga rebeshe shiu (FOTO LAJM) Pasditën e së hënës, Tirana është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe bubullima. Tashmë vendi është futur zyrtarish
Ushtrimet intensive përmirësojnë jetën tuaj seksuale Nuk ka asgjë më të mirë për shëndetin tuaj sesa ushtrimet fizike. Dhe kjo vlen edhe për shëndetin seksual. “Burrat dh
Kriza politike, Basha takime intensive me forumet e PD-së Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime. Duke nisur nga ora 11:30, Ba
Kujdes, sot e gjithë Shqipëria është me reshje (FOTO LAJM) Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimo
HOROSKOPI/ Një ditë shumë intensive për këtë shenjë Dashi Kjo ditë do të shërbejë për të reflektuar, ku do të arrini të kuptoni atë që ju mungon vërtetë. Do të jeni të p
Vijojnë punimet intensive në stadiumin "Arena Kombëtare" (VIDEO) FSHF ka bërë publike një video ku prezanton fazën e punive të stadiumit "Arena Kombetare". Duket se gjithçka tashmë ka m
Festimet e çmendura për Vitin e Ri (FOTO LAJM) Të rinjtë britanikë kanë festuar ndërrimin e viteve duke konsumuar alkool. Rrugët e qyteteve të mëdha u mbushën me njerë
Kur priten reshje intensive dëbore në Kosovë Eksperti i meteorologjisë si dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj në një prononcim për Telegrafin ka thënë se vend
Reshjet s'kanë të ndalur edhe nesër, katër qytete rrezikohen nga rrëshqitja e dheut Përkeqësohet situata e motit në vend. I shoqëruar me erë, reshjet intensive të shiu kanë ndikuar në punën e portit të
Sot dhe nesër shira intensivë, këto janë dy qarqe që rrezikohen nga përmbytjet Pas një thatësire të tejzgjatur, me nisjen e shirave po afrohet rreziku i përmbytjeve. E pikërisht nesër, dy qarqe të ve
Nesër mos e lini çadrën në shtëpi, priten rrebeshe shirash Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se vendi ynë do të përfshihet nga reshje në pjesën më të madhe të territorit, ndër
Kjo është pamja e re e "Arenës Kombëtare" (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit, pak minuta më parë ka shpërndarë për njdekësit e saj dhe futbolldashësit shqiptarë disa
Kini kujdes! Në këto dy qarqe priten rrebeshe intensive shiu Edhe dita e sotme pritet të jetë kohë me vranësira, ulje temperaturash e rrebeshe shiu. Ndryshe nga qarqet e tjera ku
Mos u bëni gati për plazh, moti s'ka ndërmend të përmirësohet Moti i keq me reshje shiu, rrufe e temperatura të ulëta për stinën ku jemi nuk ka të ndalur. Nga parashikimi i fundi
Khedira: Mendova të hiqja dorë nga futbolli Sami Khedira ka rrëfyer se ishte gati të tërhiqej nga futbolli pasi nuk ishte në nivelet e duhura që kërkonte skuadra ku
Reshjet e dendura të shiut bllokojnë qarkullimin Rreshjet intensive të shiut që kanë përfshirë gjithë vendin ditën e sotme kanë vështirësuar qarkullimin. Nga Enti pë
Reformat, bisedime intensive midis VMRO dhe LSDM Gjatë fundjavës pritet që të arrihet marrëveshje mes qeverisë dhe opozitës për Ligjin për Procedurë Penale dhe Prokurori
Erë e reshje intensive shiu, çfarë parashikon moti për nesër Ditën e nesërme pritet reshje shiu në të gjithë vendin. Meteorologët parashikojnë që nesër era të forcohet dhe të fr
Rikonstrumi i qeverisë, nga nesër bisedime intensive Prej ditës së nesërme do të intensifikohen bisedimet mes LSDM-së dhe BDI-së rreth “rikonstruimit” të paralajmëruar të Qe
Rrebeshe shiu në të gjithë vendin, çfarë po ndodh me motin? Prej dy ditësh Shqipëria është zgjuar nën reshje shiu e temperatura të ftohta. IGJEUM ben me dije se në qarkun Shkodë