999 rezultate për

intensiv

IGJEUM paralajmëron reshje intensive në këto qarqe për tre ditët në vijim IGJEUM bën me dije se në datat 24 deri më 26 janar priten reshje intensive, të cilat do të jenë më të përqendruara në ve
IGJEUM: Sot dhe nesër priten reshje intensive në këto qarqe IGJEUM, përmes një njoftimi, ka bërë me dije se në datat 23 deri më 26 janar priten reshje intensive, të cilat do të jen
Reshje intensive në fundjavë, IGJEUM paralajmëron prurje të mëdha të këtyre lumenjve Reshjet që pritet të jenë intensive kryesisht në fundjave pritet të sjellin rritje të prurjeve dhe niveleve në Lumenjtë
Priten reshje intensive, Mbrojtja Civile apel bashkive IGJEUM dhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikojnë reshje intensive shiu prej datës 22 deri më 26 Janar në të gjith
Shirat e dendura, uji depërton edhe në banesa në Fushë-Krujë Vendi ynë prej disa ditësh është përfshirë nga moti i keq për shkak të reshjeve të dendura, ndërsa disa zona janë përmby
5 ditë reshje intesive, qarqet që do të preken nga moti i keq Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka deklaruar për të gjithë shtetasit e Republikës së Shqipërisë
Shpërthimi në Ferizaj: Pesë pacientë me djegie deri në 50 përqind Gjendja e shtatë pacientëve të pranuar në Njësinë e Mjekimit Intensiv Qendror të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kos
Shpërthen në flakë spitali i COVID-19, vdesin të paktën 9 pacientë (VIDEO) Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Turqi, ku një spital i dedikuar për COVID-19 është përfshirë nga flakët. Të paktën
Ikin shirat, si parashikohet moti për javën në vijim Java që vjen pritet të sjellë një mot të kthjellët, por temperatura më të ulëta. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtar
Koronavirusi i merr jetën mjekut dhe anestezistit të njohur Koronavirusi i ka marrë jetën mjekut të njohur, Mihal Kerci, i cili ishte njëherësh dhe kryetar i Shoqatës së Anestezi-T
Reshje intensive, si pritet të jetë moti deri në fundjavë Pas ditëve të ngrohta dhe me diell, me fillimin e dhjetorit do të fillojnë dhe temperatura të ulta, reshje të dendura sh
COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
Artistja rrëfen momentet e vështira nga COVID-19: Mendoja se kisha grip! Artistja e njohur Justina Aliaj u shtrua para disa ditësh në spitalin Infektiv pasi ishte në gjendje të rënduar shëndetë
​Itali, bie numri i të infektuarve në 24 orët e fundit Infektimet me Covid-19 në Itali janë në rënie, ato ishin sot 29 907 nga dje 31 758, sipas buletinit të Ministrisë italia
Merrni çadrat me vete, sot priten reshje shiu Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura, shira mesatar dhe intensiv do ketëgjatë paradites. POR mesdita dhe në vijim moti p
Nëntë ditë në terapi intensive, COVID vret një tjetër mjek Mjeku Esat Pashaj, nga Skrapari ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 72-vjeçare. Mësohet se doktori ishte sht
Nuk u fut në karantinë, si e përballoi Suedia Covid-19 me vetëm 13 pacientë në terapi intensive Suedia ka vetëm 13 pacientë me koronavirus në terapi intensive, edhe pse nuk u fut në karantinë. Suedia vendosi të ndjek
Sot vetëm 1 viktimë, por si është situata në spitalet COVID Gjatë orëve të fundit, ka humbur jetën 1 qytetare nga Korça. Bëhet fjalë për një 61 vjeçare. Ndërkohë në spitalet COV
Pas muajsh stërvitje intensive, Bebe Rexha surprizon fansat me trupin (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare, Bebe Rexha njihet për suksesin e saj të padiskutueshëm në muzikë por edhe për format e sa
55-vjeçari italian fiton betejën me COVID-19 pas 5 muajsh terapi intensive: I dhanë vetëm tre orë jetë Gianfranco Medicini, një taksist në Torino, Itali, të cilit i kishin dhënë vetëm 3 orë jetë por që tani pas 5 muajsh të