999 rezultate për

intensitet

Shi dhe dëborë, meteorologët parashikojnë ditët më problematike të kësaj jave Meteorologët thonë se moti këtë javë do të karakterizohet nga luhatjet e tij, ku parashikohet shtim i vranësirave dhe re
Bie intensiteti i reshjeve, temperaturat shkojnë nën zero Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të
Reshje me intensitet të ulët dhe ulje temperaturash, parashikimin e motit për sot Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të
Çadrat me vete, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme Për ditën e sotme pritet që moti të jetë kryesisht i vranët por edhe alternime kthjellimesh në orët e mesditës. Reshje s
Dita nis me kthjellime e ndryshon pasdite, ky është parashikimi i motit për të premten Moti i paqëndrueshëm do të vijojë mbi vendin tonë edhe ditën e premte, si pasoj e kushteve atmosferike që kanë përfshirë
Sinoptikanët bëjnë parashikimin për ditën e nesërme, ja zonat ku do të bjerë borë Sinoptikanët kanë parashikuar se dita e nesërme, e enjte, 3 dhjetor 2020, do të nisë e vranët, por do të ketë edhe inter
DW: Gjermania po punon me intensitet për çeljen e negociatave me Shqipërinë Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin
Javën tjetër nis dëbora, qytetet që do zbardhen Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e
Reshje shiu apo kohë me diell, ky është parashikimi i motit për javën që vjen Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme perëndimore të cilat sollën reshje sh
I plakur dhe me disa kg tepër, bëhet "i gjallë" Fatos Nano (FOTO LAJM) "Ritakohem çdo herë me të njëjtin mall dhe intensitet me mikun tim sa me vlera po aq dhe të mençur..." Deputeti Lefte
Rrebeshe shiu apo diell pranveror, ky është parashikimi i motit për nesër Moti për ditën e nesërme nis me vranësira mesatare deri të dendura, shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intens
Qytetet që patën më shumë reshje gjatë natës, si pritet të jetë koha në vazhdim Meteorologët thonë se prej orëve të mesditës së sotme, reshjet do të humbin intensitetin dhe do bëhen më lokale. Njëkohë
Qershori nis me shira, si do jetë moti javën e ardhshme Shërbimi Metreologjik Ushtarak ka bërë me dije se parashikimin për javën në vijim. Sipas parashikimit bëhet me dije s
Përkeqësohet moti në Shqipëri, nga nesër priten reshje të vazhdueshme Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron përkeqësim të motit. Dita e mërkurë do të ndikohet nga kushte atmosferike t
Rikthehen reshjet e shiut, parashikimi i motit për sot Do të ketë reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët. Në orët e mesditës dhe pasdites reshjet do të fitojnë
Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për sot Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqendrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët. Reshjet e
Çadrën me vete, çfarë ka rezervuar kjo fundjavë Nëse keni bërë plane për fundjavën, atëherë lajme jo të mira priten sa i përket motit. Dita e shtunë do të nisë që në
Plane për fundjavën? Si do të mbajë moti këto dy ditë Nëse keni bërë plane për fundjavën, bëni mirë të jeni të përgatitur, pasi moti nuk do te jete favorizues. Sherbimi Me
Rikthehen shirat, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat Moti me diell që na shoqëron gjatë ditës së djeshme, e martë, pritet të vijojë po kështu edhe në mëngjesin e së mërkurës
Nesër merrni masat! Priten reshje shiu e dëbore Për nesër moti do të jetë i vranët në të gjithë territorin, shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme dhe lokalisht të her