999 rezultate për

inteligjente

Si të njihni njerëzit inteligjentë I keni bërë ndonjëherë pyetje vetes se sa të zgjuar jeni dhe se si ta kuptoni këtë gjë. Në po ju japim një listë të vepr
Pse kaq shumë gra të zgjuara dhe tërheqëse, janë ende “single”? A keni menduar ndonjëherë pse kaq shumë gra të zgjuara dhe atraktive janë ende single? Pse disa nga miket apo koleget
Tirana Smart City - Matësat inteligjentë për cilësinë e ajrit, në aplikacionin "Tirana Ime" Qytetarët e Tiranës do të kenë mundësinë të monitorojnë në kohë reale nga aplikacioni “Tirana ime” edhe cilësinë e ajrit
6 ide si të dukeni më inteligjentë Disa janë më inteligjentë se të tjerët. Por kjo nuk do të thotë se nuk është e mundur që të dukesh më inteligjent nga ç’
5 mënyra fantastike për të mbrojtur celularin tuaj (FOTO LAJM) Në epokën e rrjeteve sociale dhe internetit siguria kibernetike duhet të jetë shqetësimi i parë për këdo që dëshiron që
Edhe inteligjentët kanë probleme: Ja disa prej tyre Edhe njerëzit me inteligjencë shumë të lartë ballafaqohen me sfida dhe probleme në jetë. Në fakt, ka disa probleme të ca
Si t'i njihni njerëzit intilgjentë I keni bërë ndonjëherë pyetje vetes se sa të zgjuar jeni dhe se si ta kuptoni këtë gjë. Në po ju japim një listë të vepr
Tirana vlerësohet në Kongresin Botëror & Panairin e Qyteteve Inteligjente në Barcelonë Ndryshimet që ka pësuar Tirana në 3 vitet e fundit e kanë kthyer kryeqytetin shqiptar në model suksesi në Europë. Lajmi
Sherr mes Encës dhe Kelvit? Flet moderatori Prezantuesi i njohur ka qenë i ftuar në rubrikën "Spill the tea" ku për herë të parë ka zbuluar se nuk flet me këngëtare
Pastori gjerman hyn në trupin e pronarit dhe luftojnë kundër armikut (VIDEO) Qentë janë kafshë të pabesueshme. Ata janë me të vërtetë miqtë më të mirë të njerëzve, miqësi kjo që është kultivuar për
Zyrtare, femrat janë më inteligjente se meshkujt Thjeshtë fjalia “femrat janë më inteligjente se meshkujt” mjafton për të nisur një betejë të re mes gjinive, por këtë he
Shumë shpejt syzet inteligjente do të zëvendësojnë celularët Syzet inteligjente me realitet të zmadhuar do të mund të zëvendësojnë smartphone-in tuaj dhe do të bëhen mjeti juaj i pë
Rusët instalojnë 2 000 kamera inteligjente për sigurin e Botërorit Rusët si vendi pritës i këtij Botërori, kanë premtuar se gjithçka do të shkojë mirë dhe kanë marrë masa të larta sigurie
Pesë këshilla se si të bëheni më inteligjentë Mësuesja e shkencës Lanie Bakeberg ka japë disa këshilla për përdoruesit e ‘Quora-s’ se si ta rritni kapacitetin mendor
Hile inteligjente për një make up të shpejtë kur jeni me vonesë (VIDEO) Jeni vonuar për punë apo shkollë dhe nuk jeni rregulluar? Më poshtë mund ta shikoni një video rreth mënyrës më të shpejt
Ku dallon një grua e mençur nga ajo inteligjente Një grup psikologësh hasën tetë dallime mes një gruaje të mençur nga një grua inteligjente: Kur një grua inteligjente
Katër gjërat që vetëm inteligjentët i bëjnë A mendoni se jeni inteligjent? Nëse jeni si shumica e njerëzve, atëherë me siguri se mendoni që nuk jeni. P.sh. nxënë
Personat që harrojnë shumë janë super-inteligjentë A jeni në mesin e personave që harron shumë? Nëse po, atëherë me siguri se ndiheni paksa keq dhe e vlerësoni si trajtë t
Gratë të cilat bëhen nëna për herë të parë në moshën 30-vjeçare, kanë fëmijë më inteligjentë Disa çifte nuk duan të kenë fëmijë menjëherë, sepse dëshirojnë ta ‘shijojnë’ jetën për një kohë të shkurtë. Por kur t
Mos u shqetësoni, ankthi është shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua