999 rezultate për

intelektualeve

Hoti prezanton listën e intelektualëve në LDK Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se në listën e kandidatëve për deputetë nga kjo parti janë persona
Pjesa globale të konkursit ndërkombëtar OWLYPIA – Sfida e Intelektualëve Pas pjesës lokale të konkursit ndërkombëtar OWLYPIA – Sfida e Intelektualëve që u mbajt në ambientet e ShMP ” Yahya Kema
Në Yahya Kemal u mbajt konkursi ndërkombëtarë OWLYPIA - Sfida e Intelektualëve Më 9 dhe 10 Shkurt, në SHMP "Yahya Kemal" u mbajt pjesa lokale e konkursit ndërkombëtar OWLYPIA - Sfida e Intelektualëve
Të mbrojmë Europën nga shkatërruesit! Thirrja e intelektualëve kundër ekstremistëve “Luftoni për Europën – ose shkatërruesit do ta rrënojnë atë”. Kete titull mban nje shkrim publikuar ne “The Guardian”, k
Dalin pamjet e përleshjes së dy tifozerive “Plisave” dhe “Intelektualëve” (VIDEO) Pas përleshjes së djeshme midis dy tifogrupeve në Kosovë, janë publikuar pajme të reja mbi ktë ngjarje jo të hijshme dhe
Firmosni peticionin e intelektualëve shqiptar mbi gjendjen në IRJM Grupi i intelektualëve shqiptarë në Maqedoni kanë publikuar në internet memorandumin mbi gjendjen e shqiptarëve në Maqed
Memorandumi i intelektualëve për të zgjidhur çështjen shqiptare në Maqedoni Një grup intelektualësh shqiptarë në Maqedoni kanë nisur të firmosin nga sot një memorandum me shtatë pika, ku mes kërke
EKSKLUZIVE/ Deklarata e intelektualëve shqiptar për hartimin e Memorandumit rreth emrit të Maqedonisë Grupit punues i intelektualëve shqiptar për hartimin e Memorandumit rreth emrit të Maqedonisë, në takimin e sotëm morri
Ironia therëse e Kapexhiut për krizën: Opiumi i intelektualëve… Bujar Kapexhiun ka reaguar në lidhje me krizën politike dhe protestën e opozitës. Kapexhiu shkruan se kjo krizë politike
Amnesty International i bën thirrje Iranit të lirojë të burgosurit Amnesty International i ka bërë thirrje Iranit që të lirojë “menjëherë dhe pa kushte” katër persona që janë arrestuar më
Takimet e intelektualëve shqiptarë, sllovenë, kroatë e serbë për ndarjen e Jugosllavisë (FOTO LAJM) Takimet miqësore të intelektualëve shqiptarë, sllovenë, kroatë dhe serbë në Maribor të Sllovenisë më 27 shtator 1990.
Deklaratë publike e intelektualëve: Ndal skenarëve të errëta në Kumanovë Një grup intelektualësh nga Kumanova, nëpërmjet një deklarate publike drejtuar institucioneve në Maqedoni dhe përfaqësue
Milazim Krasniqi: Deklarata e Kushtetutës së 2 korrikut tregon më se miri se ndryshimi në politikë është i mundshëm Për analistin dhe opinionistin, Milazim Krasnqin, Kushtetuta e 2 korrikut e vitit 1990 është rasti më i mirë se ndryshim
Familjarët e të vrarëve të LDK-së protestojnë të martën Familjarët e veprimtarëve të vrarë të LDK-së kanë lajmëruar se ditën e martë do të protesojnë përpara ndërtesës së qever
Edhe një tjetër parti! Burime të sigurta të portalit Almakos informojnë se tashmë kanë nisur konsultimet intensive midis intelektualëve, kryesi
Intelektualët letër Ramës: Lejo deputetët të votojnë tre ligjet Ka shkuar në 100 numri i intelektualëve të cilët i janë bashkuar nismës se 23 intelektualëve të cilët përmes një letre d
Konvertimi i intelektualëve ... Njerëzit kanë të drejtë që të ndryshojnë bindjet, të kuptojnë se kanë qenë në rrugën ose me mendime të gabuara, të z
Maqedoni, reagime për raportin e Dick Marty Kundër raportit të deputetit zviceran Dick Marty dhe akuzave të tij ndaj kryeministrit kosovar, Hashim Thaçi dhe UCK-së