E FUNDIT/ Dinamon e "braktis" trajneri dhe Miccoli (FOTO LAJM)
999 rezultate për

integruese

Berisha drekon me mikun e tij të kahershëm (FOTO-LAJM) Zhvillimet politike ne Shqiperi dhe Kosove, proçeset integruese te shqiptareve dhe tema të tjera janë diskutuar dje gjat
Faktori politik shqiptar, rol kyç në proceset integruese të Maqedonisë Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot në takim Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, z. Trajko Veljanoski. Duke i
Shqipëria mbështet proceset integruese të Maqedonisë Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta u shpreh sot se Shqipëria mbështet proceset intergruese të Maqedonisë. Gjatë një
Proceset integruese, Turqia vijon përkrahjen ndaj Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jashtm
Studentët nga Shkupi urojnë Berishën për Pavarësinë Ish-kryeministri Sali Berisha priti sot nje përfaqësi të studentëve të Universitetit shtetëror të Tetovës në Shkup dhe u
Të bashkuar në proceset integruese Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli priti në një takim kortezie ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës z. Agim Ç
Zgjedhjet, test për proceset integruese të Kosovës Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim shefin e misionit të vëzhguesve të BE-së
SHBA, mbështetje për proceset integruese të Shqipërisë në BE Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, ka pritur sot në një takim të veçantë zëvendësndihmës Sekretarin e Shtetit të
Finlanda, partnere e Kosovës në rrugën drejt BE-së Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim të ngarkuarën me punë në Ambasadën e Finlan
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Çekisë në proceset integruese Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Çekisë në Kosovë, J
Timermans, Ahmetit: Zhvilloni politikë integruese Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, zhvilloi një takim zyrtar me ministrin e Jashtëm të Holandës
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Parlamentit sllovak në forcimin e bashkëpunimit Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shtruar një drekë pune për nder të vizitës në Kos
Ndarja etnike frenon integrimin e Maqedonisë Problemet e brendshme ndëretnike në Maqedoni, Kosovës dhe në Bosnjë e Hercegovinë janë pengesë e madhe për këto vende në
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Gjermanisë për proceset integruese Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim ambasadorin Ernst Reichel, i
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Norvegjisë për proceset integruese Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Norve
Mos i akuzoni të varfrit për ikje dhe “tradhti” Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut theksoi se problemi i largimit të qytetarëve të Kosovës është
Shekerinska: Dita e sotme, dështimi më i madh në procesin integrues LSDM-ja kërkon nga Qeveria përgjegjësi për mungesën e saj në axhendën e Samitit të Bashkimit Evropian që u zhvillua dje
Hoxhaj vlerëson përkrahjen sllovene për proceset integruese Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një takim Drejtorin Gjeneral për Po
Austria mbështet Kosovën në proceset integruese Me ftesë të Presidentit të Austrisë, Heinz Fischer Presidentja e Kosovës po qëndron për një vizitë shtetërore në Republ
Ministri Hoxhaj vizite zyrtare në Gjermani Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Guido Westerwelle, ka udhëtuar sot për