999 rezultate për

integruese

Takimi Besimi-Kurz: Maqedonia të avancojë në proceset integruese Zv/kryeministri Fatmir Besim po qëndron per një vizitë pune në Republikën e Austrisë. Ai u takua me Ministrin për Evr
Belgjika i premton Veselit mbështetje në proceset euro-integruese Në vazhdën e takimeve me drejtues të lartë të Parlamentit Evropian dhe të shtetit belg, në Bruksel, kryetari i Kuvendit
Kroacia do të vazhdojë të përkrahë Kosovën në proceset integruese Ministria e Integrimeve Europiane, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se janë takuar Ministri Çollaku dhe amba
Mustafa: Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi një takim me zëvendëskryeministrin, njëherësh ministër i Pun
Mustafa vlerëson mbështetjen e Kroacisë në proceset eurointegruese Kryeministri Isa Mustafa priti në një takim lamtumire ambasadorin e deritashëm të Kroacisë në Kosovë, Zoran Vodopija.
Mustafa: Kosova pret nënshkrimin e MSA-së dhe liberalizimin e vizave Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u takua sot me anëtarin e Bundestagut Gjerman, Metin Hakverdi, i cili
Mustafa-Avramopoulos, flasin për agjendën integruese të Kosovës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, është takuar me komisionerin e BE-së për Migrim, Çështje të Brendsh
Mogherini përkrah rrugën integruese të Kosovës Gjatë qëndriit të tij në Neë York, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa u takua me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Pun
Tusk përkrah rrugën eurointegruese të Kosovës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi dhe ministri i Integ
Mustafa në Nju Jork, lobon për Kosovën (FOTO LAJM) Kryeministri Isa Mustafa, shoqëruar edhe nga Hashim Thaçi, si dhe ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku ka zhvil
Sllovenia do të përkrahë Kosovën në proceset integruese Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës zyrtare në Slloveni, u prit nga kryetari i Asamblesë Kombëtare të kët
Dështimet në proceset integruese, frustruese për qytetarët Procesi i integrimit të Maqedonisë ka qenë një ndër temat kryesore të bisedimeve gjatë takimit që kreu i PDSH-së Menduh
Qeveri e re, probleme të vjetra Nikola Gruevski dorëzoi në parlament programin dhe përbërjen e re të qeverisë, e cila do të votohet më 19 qershor. Si
Maqedonia dhe Hungaria me memorandum bashkëpunimi Zëvendëskryeministri për çështjet evropiane, Fatmir Besimi dhe ambasadori i Hungarisë në Maqedoni, Jozef Bence kanë nëns
Thaçi: PDSH do të jetë parti konstruktive Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka pritur sot në selinë e tij shefin e misionit të OSBE-së në Maqedoni, ambasadorin Ral
Burns garanton Bushatin për mbështetjen e SHBA-së në proceset integruese Gjatë qëndrimit të tij në Uashington, Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, zhvilloi një takim në Departament
SHBA mbështet reformat integruese të Shqipërisë Në vijim të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministri i Drejtësise Nasip Naço është pritur në një taki
Dule nga Korça: Taskë-forcë për reformat integruese Kryetari i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar ngritjen e një task force për reformat integruese të vendit. Nga qyteti i Korçë
Kroaci-Shqipëri, marrëveshje për Partneritetin Evropian (FOTO-LAJM) Ministria e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane e Kroacisë dhe ministria e Jashtme e Shqipërisë nënshkruan këtë të
Vasili takim me fasonët në Shkodër Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili zhvilloi këtë të shtunë një takim me bizne