999 rezultate për

integruese

Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
"Bomba" e Merkel: Maqedonia para Shqipërisë në proceset integruese Kancelarja Angela Merkel ka folur në Parlamentit Europian në lidhje me procesin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedon
Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave, pengesë është Franca Kriteret për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, sipas ish-kryetares së Komisionit Parlamentar për Integrime
Hoti: Zgjedhjet ngadalësojnë proceset integruese të Kosovës Zgjedhjet e reja të parakohshme, do t’i ngadalësojnë proceset integruese për Kosovën, ndërsa do të krijohet një mundësi
Maqedonia i trembet pengesave greke në proceset integruese Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut thonë se insistimi i tyre për marrjen sa më shpejt të datës për fill
Mësiç vlerëson Marrëveshjen e Prespës: Pikënisja e proceseve integruese Ish-presidenti kroat Stipe Mesiç, i njohur për qasjen e tij pozitive ndaj shqiptarëve ka vlerësuar Marrëveshjen e Prespë
Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme në Kosovë Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të bëhet shqyrtimi i pakos së ligjeve për sund
Osmani: Kthyem optimizmin për proceset euro-integruese në Maqedoni Pas zgjidhjes së krizës politike në Maqedoni, me siguri pika më e fuqishme në të cilën është ndërtuar shumica e re polit
Analistët kosovarë thonë se s'ka heqje vizash në 2018 I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, kishte premtuar se tre muaj pas formimit të Qeverisë
Zaev- Pence: SHBA-të mbështesin Maqedoninë në proceset integruese Kryeministri Zoran Zaev pati një takim bilateral sot në Podgoricë, me zëvendës presidentin amerikan Mike Pence. Zëven
Zaev: Nuk duhet të humbim as një ditë në rrugën euro-integruese Kryeministri Zoran Zaev ka sqaruar atë çfarë i ka thënë eurokomisionerit Johannes Hahn, në takimin e tyre dhe në mbledhj
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, që do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reform
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë
Thaçi: PDSH do jetë opozitë konstruktive dhe përkrahëse e shqiptarëve Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim ambasadorin e Francës në v
Daniel Serwer: Qeveria të avancojë proceset integruese të Kosovës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi një takim ekspertin amerikan të çështjeve politike në Ballka
Kosova e Mali i Zi duhet të fokusohen në proceset integruese drejt BE-së Republika e Kosovës dhe ajo e Malit të Zi duhet të vazhdojnë bashkëpunimin bilateral dhe të fokusohen në proceset integr
Dalja e Britanisë nga BE-ja s’e rrezikon liberalizimin Qytetarët e Kosovës nuk kanë nevojë të shqetësohen për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, meqë kjo nuk d
Rama-Hollande, në fokus politikat euro-integruese Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim pune në Paris me Presidentin francez François Hollande. Takimi i cili i par
Mustafa: Kosova po bën hapa të fuqishëm në proceset eurointegruese Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, sot zhvilloi takim me nënsekretaren e përgjithshme të Kombeve të Bash
Mustafa: Kosova e përkushtuar në rrugën integruese euroatlantike Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi sot një takim me përfaqësuesit e shteteve të Kuintit në Kosovë dhe shefin