999 rezultate për

integritetin

Daçiç i lumtur që Kongo nuk e njeh Kosovën Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç ka deklaruar se gjatë vizitës së tij në Kongo është takuar me presidentin
Vendimi i Thaçit: Ta rrënojë me çdo kusht shtetin dhe integritetin territorial të Kosovës! Nga Enver Bytyçi Prej ditësh kam lexuar dhe kuptuar nga deklaratat e presidentit të Kosovës se ai nuk do të pajtohet
Çfarë mendon sot Berisha për Fatos Nanon (VIDEO) Në studion e emisionit “Opinion”, i pyetur nga gazetarët, në një krahasim mes ramës dhe Nanos, ish-Kryeministri Berisha
Del raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën e Pipa Noris, një prej ekspertev
Karaxhoski: Mediat po bëjnë presion ndaj gjykatës Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhoski, është ankuar se mediat kanë bërë presion mbi gjykatën, dhe se çfarë do
Putin: Rusia mbron integritetin territorial të Serbisë, veçanërisht në Kosovë Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka premtuar se do të vazhdojë ta përkrahë integritetin territorial të Serbisë, përf
SHBA: Demarkacioni Kosovë-Mali i Zi nuk cenon integritetin territorial Departamenti Shtetit ka shqyrtuar vijën e detajuar të caktimit të kufirit të Kosovës dhe Malit të Zi të përgatitur nga K
Hahn: Dekriminalizimi rrit integritetin e zyrtarëve publikë Me anë të një deklarate, Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, nënvizon se dekriminalizimi rrit integritetin e z
Nishani: Largimi i shqiptarëve dëmton integritetin Presidenti Bujar Nishani ka nënvizuar faktin se largimi i shqiptarëve dëmton integritetin e vendit. Në prag të javës eur
Meta: Masa emergjente për të mos dëmtuar integritetin e policisë Lidhur me videot e dhunës, një reagim ka ardhur edhe nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta. Ai i ka quajtur të papranueshme ras
Rama ia tha publikisht të vërtetën Serbisë për Kosovën Eksperti i çështjeve ballkanike, Daniel Server ka thënë se vizita e Edi Ramës në Serbi është pozitive dhe i shërbën marr
Mustafa përkrah dialogun Dialogu do të përkrahet nga LDK-ja sepse nuk e rrezikon integritetin e vendit dhe është në harmoni me rezolutën e Kuvend
Kosova e gatshme për dialog me Serbinë, por jo për integritetin territorial Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hyjë në dialog me Serbi
Daçiq: Kërkesat e Brukselit cenojnë integritetin territorial të Serbisë Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia nuk mund të kalojë linjën shtetërore dhe kombëtare për të hyr
Grubjeshiç: BE s'e ndërron formulimin për integritetin e Kosovës "Nuk është e mundur që Bashkimi Evropian ta ndryshojë formulimin mbi integritetin territorial të Kosovës në strategjinë
Turqia mbështet integritetin dhe sovranitetin e Kosovës Turqia mbështet fuqishëm integritetin territorial të Republikës së Kosovës, tha të mërkurën ambasadorja turke, Songul Oz
Turqia mbështet Kosovën dhe integritetin territorial të saj Update -Turqia mbështet Kosovën dhe integritetin territorial të saj, tha sot në Prishtinë, zëvendëskryeministri turk, Be
Kroacia mbështet integritetin territorial të Kosovës Të premten është nënshkruar memorandumi i mirëkuptimit mes ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Ministrisë së
Isufi: Policët mbrojtën integritetin e Kosovës Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi ka denoncuar aktin e arrestimit të dy policëve. Në një konferencë për media, tha se ve
Marrëveshjet në përputhje me pavarësinë, integritetin dhe sovranitetin Kosova dhe Serbia kanë bërë edhe një hap të rëndësishëm drejt ardhmërisë së tyre të përbashkët evropiane duke arritur ma