999 rezultate për

integriteti

Daçiç i lumtur që Kongo nuk e njeh Kosovën Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç ka deklaruar se gjatë vizitës së tij në Kongo është takuar me presidentin
Vendimi i Thaçit: Ta rrënojë me çdo kusht shtetin dhe integritetin territorial të Kosovës! Nga Enver Bytyçi Prej ditësh kam lexuar dhe kuptuar nga deklaratat e presidentit të Kosovës se ai nuk do të pajtohet
Haradinaj: Zotohem se do ta ruaj Kosovën nga Vuçiçi Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, po konsideron se një deklaratë e fundit e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ë
Çfarë mendon sot Berisha për Fatos Nanon (VIDEO) Në studion e emisionit “Opinion”, i pyetur nga gazetarët, në një krahasim mes ramës dhe Nanos, ish-Kryeministri Berisha
Del raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën e Pipa Noris, një prej ekspertev
Debat për rrezikun e korrupsionit në Policinë e Kosovës Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe rrjeti rajonal i organizatave të shoqërisë civile POINTPULSE, sot mba
Donald Lu i shkon në zyrë Fatmir Xhafajt Ditën e sotme ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka nisur një takim urgjent me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafajn. Nga
Protestuesit në Maqedoni akuzojnë Ramën për cenimin e integritetit të vendit (VIDEO) Kanë vazhduar edhe ditën e sotme me kamionë, daulle dhe muzikë protestat kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe dhe pranim
​Limaj: Ndalimi Haradinajt, atak ndaj integritetit të vendit (VIDEO) Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në fjalën e tij gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur në Kuvendin e K
Karaxhoski: Mediat po bëjnë presion ndaj gjykatës Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhoski, është ankuar se mediat kanë bërë presion mbi gjykatën, dhe se çfarë do
Prokuroria e Përgjithshme krijon strukturën “Për dekriminalizimin” Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka firmosur Urdhërin për krijimin e strukturës së posaçme për verifikimin e i
Putin: Rusia mbron integritetin territorial të Serbisë, veçanërisht në Kosovë Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka premtuar se do të vazhdojë ta përkrahë integritetin territorial të Serbisë, përf
SHBA: Demarkacioni Kosovë-Mali i Zi nuk cenon integritetin territorial Departamenti Shtetit ka shqyrtuar vijën e detajuar të caktimit të kufirit të Kosovës dhe Malit të Zi të përgatitur nga K
Hahn: Dekriminalizimi rrit integritetin e zyrtarëve publikë Me anë të një deklarate, Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, nënvizon se dekriminalizimi rrit integritetin e z
Thaçi mbron Mustafën: S'mund të cënohet integriteti dhe prona e kryeministrit Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ia ka dalë në krah Isa Mustafës për shkak të aksionit të VV’së në Prapashticë. Sip
Nishani: Largimi i shqiptarëve dëmton integritetin Presidenti Bujar Nishani ka nënvizuar faktin se largimi i shqiptarëve dëmton integritetin e vendit. Në prag të javës eur
Evropa dhe fundi i integritetit territorial të Ukrainës Carnegie Europe Beteja për Debaltseven është e gjatë. Më 18 shkurt, presidenti ukrainas Petro Poroshenko urdh
Meta: Masa emergjente për të mos dëmtuar integritetin e policisë Lidhur me videot e dhunës, një reagim ka ardhur edhe nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta. Ai i ka quajtur të papranueshme ras
Rama ia tha publikisht të vërtetën Serbisë për Kosovën Eksperti i çështjeve ballkanike, Daniel Server ka thënë se vizita e Edi Ramës në Serbi është pozitive dhe i shërbën marr
Merkel: Integriteti territorial ukrainas është thelbësor Integriteti teritorial i Ukrainës është thelbësor ndërkohë që vendi lufton kundër një kryengritjeje separatiste të armat