999 rezultate për

integrimit

Ralf Gjoni paralajmëron vrasje të bujshme në Shqipëri Ralf Gjoni, i futur në Kuvend nga listat e LSI-së ka bërë një paralajmërim të bujshëm në Kuvend duke theksuar se në Shqi
​Selmanaj takim virtual me ambasadorët e BE-së, sjell në vëmendje çështjen e vizave Zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj sot ka zhvilluar një takim virtual me shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasador
Mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, Balla kërkon bashkëpunim Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se
Kryenegociatori i Shqipërisë takim me ministrin grek, ja për çfarë u diskutua "Dy bashkëbiseduesit ranë dakord të vijojnë kontaktet e ngushta, përfshirë duke mbikqyrur zbatimin e Memorandumit të Bas
Greqia krah Shqipërisë: Çelja e bisedimeve të miratohet në mars Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ng
Meta: Serbia të ndalojë fushatën kundër integrimit të Kosovës Në Tiranë u zhvillua samiti i tretë i mini-shengenit ballkanik me pjesëmarrjen e 4 shteteve, Shqipëri, Serbi, Maqedonia
Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni braktisin mbledhjen e Komisionit Mbledhja e Komisionit të Integrimit ka nisur e debate, shkak mungesa e Ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, i cili ka udhëtu
"Pyesni serbët, nëse…", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet kandidate, para se
Rama nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi: Faji i Francës dhe Gjermanisë Për herë të parë pas dhënies së "JO" nga BE për hapjen e negociatave, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Pavarësisht dësh
Ish-ministrja e integrimit: Kolegji Zgjedhor vendosi sot diktaturën Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në një postim në profilin e saj në fcb se Kolegji Zgjedhor vendosi so
BE pezullon Turqinë: STOP integrimit Parlamenti Evropian (PE) ka miratuar me një shumicë dërrmuese raportin që Bashkimi Evropian (BE) t'i pezullojë negociata
Kush është brunia simpatike që u bë xheloze për Ramën (VIDEO & FOTO) Ditën e sotme ka bërë përshtypje videoja që vetë Edi Rama ka shpërndarë në Instagram. Në video shfaqej Rama në samiti
Gjermani tenton të ndikojë në bllokimin e integrimit të Shqipërisë në BE Gjermania ka dërguar sinjalin e parë se çfarë do të ndodhë në mbledhjen e qershorit të Këshillit të Ministrave të BE-së,
Shqipëria jep "OK" integrimit të Maqedonisë në NATO Nënshkrimi i “Marrëveshjes së Prespës” mes Maqedonisë dhe Greqisë i dha fund mosmarrëveshjeve mes vendeve, veprim ky që
Rrezikuan dëbimin por sot familja shqiptare është shembull e integrimit Ai dëshiron që në të ardhmen të bëhet një inxhinier i suksesshëm. I riu ka qenë gjithmonë një nxënës i shkëlqyer Samu
Liberalizimi mund të ndodhë në korrik, por të vitit të ardhshëm Ekspertët e integrimit evropian vlerësojnë se këtë vit mund të merret vendimi për heqjen e vizave për kosovarët me Bashk
Ministrja e PDK-së nuk dorëzohet, jep datë për liberalizimin Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të vijë një delegacion i Bashkimit Evropian, i cili do të mbledhë të dhëna nga inst
Mallkon ashpër ish-gruaja e Ramës: Ju ngectë buka në fyt! Aktivistja Delino Fico, me anë të një postimi në Facebook ka reaguar ashpër kundër të gjithë atyre që janë kundër integr
Ministrja e PDK-së ndjek traditën: Jep datë për liberalizimin e vizave Politikanët nga PDK-ja nuk dorëzohen së dhënuri data për liberalizimin e vizave me BE-në. Edhe pse po kalojnë vite dhe p
Në këtë muaj vjen lajmi nëse ka apo jo liberalizim Muaji qershor pritet ta qartësojë përfundimisht rrugëtimin e Kosovës drejt liberalizimit. Po që se shkojnë në rregull të