999 rezultate për

integrimin

Shoqëria Civile si një aktor i rëndësishëm për Integrimin Evropian Nga Marina Kerceli Një shoqëri cilivile aktive dhe e angazhuar, e aftë t’i kërkojë llogari institucioneve publ
3 opsionet e mbetura për integrimin, Gjermania bën përpjekjet e fundit për zhbllokimin e procesit Ndonëse formalisht nuk është në agjendën e samitit të Bashkimit Evropian, procesi i zgjerimit pritet që të diskutohet në
Hapa mbrapa, BE heq nga axhenda integrimin e Shqipërise dhe Maqedonisë së Veriut Kuadri negociues me Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut është hequr nga axhenda e ambasadorëve të Bashkimit Europian për
Shifër rekord! BE i ka dhënë Shqipërisë 268 milionë euro për COVID-19, tërmetin dhe integrimin Bashkimi Evropian i ka dhënë vendit tonë 268 milionë euro ndihma financiare dhe mjete për përballimin e pandemisë, tërme
"Braktisi" PD për Ramën, Kadia: Pika ime e fortë, flas anglisht! Besart Kadia, zëvendësministri i ri i Ekonomisë dhe Financave, i rekrutuar së fundmi nga Edi Rama, ka dhënë një intervis
Bullgaria nuk heq dorë, pengon integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE Bullgaria është e gatshme të mbajë barrën, nëse do të jetë shkaktare që BE të mos mund të fillojë negociatat për anëtarë
Kodin i ri Zgjedhor, PE: Sot Rama pengoi integrimin e Shqipërisë në BE Politikani gjerman dhe anëtari i Parlamentit Evropian, Michael Gahler ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në K
I ka lënë pas "inatet" me Ramën? Përgjigjet Meta Pas takimit plot buzëqeshje ditën e sotme me Kryeministrin Edi Rama, Meta është pyetur nga gazetarët nëse i ka lënë pas
Qeveria Shqiptare pa transparencë, rrezikon integrimin e vëndit në BE Prof. Lisen Bashkurti Shqipërisë tashmë i janë hapur dyert nga Bashkimi Evropian për negociatat e antarësimit. Është
E FUNDIT/ Jep dorëheqjen, Rudina Hajdari "braktis" Integrimin Deputetja e PD Rudina Hajdari ka dhënë dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Integrimit Evropian. Në krye të këtij k
Ambasadorja Kim: SHBA ju mbështet për drejtësinë dhe integrimin Ditën e sotme Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara zhvilloi takime prezantuese me Ministrin në Detyrë të Punëve Europiane
LETRA E PLOTË/ Eurodeputetja Ramës dhe Metës: Dëbimi i paligjshëm i mësuesit turk rrezikon integrimin e vendit “Na duhen disa përgjigje të qarta mbi arsyet e dëbimit të detyruar të Harun Çelik”, kështu shkruan eurodeputetja rumune,
Basha: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e lira Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, Basha i shpreh mirenjohje Partisë Popullore Europiane për vëmendjen e veçantë ndaj S
Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të bëjë përpara pa integrimin e BE-së E pranishme në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekon
"S'kam përgjegjësi!" Rama i qetë tall Nard Ndokën: Më të do hapeshin negociatat! Kryeministri Edi Rama nuk pranon të mbajë asnjë përgjegjësi mbi moshapjen e negociatave. Rama jo vetëm që nuk pranon
Përçarje në LSI, Vasili kundër Metës: Druaj se presidenti po flet kot ! Pak ditë më parë e gjithë Lëvizja Socialiste për Integrim ishte në krah të presidentit. Por, lëvizjet e fundit politike
Romët, prova që tregojnë se nuk jemi gati për BE! Fatkeqësisht, jeta e përditshme e Romëve në Ballkanin Perëndimor (BP) nuk ngjason aspak me të kremten e Shën Gjergjit bu
Rama për "Associated Press": Liderët opozitarë kanë frikë, duan të pengojnë integrimin Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për “The Associated Press”, ka deklaruar se ishte i vendosur që zgjedhjet ven
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Shkrimi i Financial Times zbeh shpresat e shqiptarëve për integrimin evropian Gazeta e njohur, ‘Financial Times’ flet për një ‘dush të ftohtë’ ndaj shpresave të Ballkanit Perëndimor për anëtarësim t