999 rezultate për

integrim

Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni braktisin mbledhjen e Komisionit Mbledhja e Komisionit të Integrimit ka nisur e debate, shkak mungesa e Ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, i cili ka udhëtu
"Pyesni serbët, nëse…", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet kandidate, para se
Basha: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e lira Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, Basha i shpreh mirenjohje Partisë Popullore Europiane për vëmendjen e veçantë ndaj S
Anëtarësimi në BE i pamundur, ndryshon strategjia: Integrim në vend të zgjerimit Qendra për studime ndërkombëtare ekonomike në Vjenë (WIIW) vlerësoi së fundmi se BE është e detyruar të ndjekë një strat
Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të bëjë përpara pa integrimin e BE-së E pranishme në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekon
Integrimi patentat dhe gjithçka tjetër u fol në takimin Rama-Mitsotakis, dalin detajet Pas përfundimit të takimit mes kryeministrit Edi Rama dhe atij të shtetit fqinj Kyriakos Mitsotakis, kryeministria ka zb
"S'kam përgjegjësi!" Rama i qetë tall Nard Ndokën: Më të do hapeshin negociatat! Kryeministri Edi Rama nuk pranon të mbajë asnjë përgjegjësi mbi moshapjen e negociatave. Rama jo vetëm që nuk pranon
Rama nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi: Faji i Francës dhe Gjermanisë Për herë të parë pas dhënies së "JO" nga BE për hapjen e negociatave, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Pavarësisht dësh
Bregu: Integrimi në BE është për qytetarët dhe jo për politikanët! Bregu: Integrimi në BE është për qytetarët dhe jo për politikanët! Sarajevo - "Ndërsa presim vendimi
Meta thirrje Ramës dhe Bashës: Jepini fund krizës, integrimi nuk arrihet me lobime Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh të fortë e të prerë klasës politike shqiptare, që t’i japë fund krizës së
Kryemadhi takon ambasadorin gjerman: Integrimi në BE i rëndësishëm Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i ka uruar mirëseardhjen ambasadorit të Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, të
Alarm në partinë e Kryemadhit, të punësuarit në bashki nisin të kalojnë me PS Lëvizja Socialiste për Integrim rrezikon të shkrihet fare si parti. Bojkoti i zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, por ed
Përçarje në LSI, Vasili kundër Metës: Druaj se presidenti po flet kot ! Pak ditë më parë e gjithë Lëvizja Socialiste për Integrim ishte në krah të presidentit. Por, lëvizjet e fundit politike
Romët, prova që tregojnë se nuk jemi gati për BE! Fatkeqësisht, jeta e përditshme e Romëve në Ballkanin Perëndimor (BP) nuk ngjason aspak me të kremten e Shën Gjergjit bu
Ish-ministrja e integrimit: Kolegji Zgjedhor vendosi sot diktaturën Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në një postim në profilin e saj në fcb se Kolegji Zgjedhor vendosi so
Rama për "Associated Press": Liderët opozitarë kanë frikë, duan të pengojnë integrimin Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për “The Associated Press”, ka deklaruar se ishte i vendosur që zgjedhjet ven
Bregu: Integrimi ne Zonën Ekonomike Rajonale një fitore për të gjithë Bratislavë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu, u takua sot në Bratislavë me
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Shkrimi i Financial Times zbeh shpresat e shqiptarëve për integrimin evropian Gazeta e njohur, ‘Financial Times’ flet për një ‘dush të ftohtë’ ndaj shpresave të Ballkanit Perëndimor për anëtarësim t
Basha mbledh partitë e opozitës në koalicion, a po përgatitet për zgjedhjet lokale? Ditën e nesërme Partia Demokratike do të krijoi koalicionin opozitar. Firmosja e kësaj marrshveshje mes PD-së dhe partiv