999 rezultate për

integrale

Hani këto ushqime dhe mbani larg diabetin, infarktin dhe kancerin Fibrat dhe drithërat integrale janë ndër përbërësit ushqimorë më të shëndetshëm. Konsumimi i ushqimeve që i përbajnë
Bukë integrale me bajame Përbërësit 8 copa të bukës 100 gr bajame 3 lugë majdanoz 1 thelbë hudhër 2 lugë kripë 6 lugë vaj vegje
Të humbni 4 kg për 10 ditë Humbja e peshës varet nga disa faktorë mes të cilëve, mosha, aktiviteti metabolizmit dhe stili i jetës. Por shumë prej n
Si të humbisni 4 kg për 10 ditë Humbja e peshës varet nga disa faktorë mes të cilëve, mosha, aktiviteti metabolizmit dhe stili i jetës. Por shumë prej n
A të shëndosh buka? Në Francë, deri të dielën e 21 majit në të gjithë Francën festohet Festa e Bukës, një festë që ka nisur që nga 1996, ded
Blen bukën e preferuar të vajzës, por babai tmerrohet nga ajo që gjen brenda (FOTO LAJM Ushqimet konsiderohen si një ndër shkaktarët e llojeve të ndryshme të kancereve dhe kur bëhet fjalë për Shqipërinë ku ko
Blen bukën e preferuar të vajzës, por babai tmerrohet nga ajo që gjen brenda (FOTO LAJM Ushqimet konsiderohen si një ndër shkaktarët e llojeve të ndryshme të kancereve dhe kur bëhet fjalë për Shqipërinë ku ko
Ja çfarë duhet të konsumoni për të mbrojtur kujtesën tuaj! Mënyra si ushqehemi ndikon në organizmin tonë dhe në kujtesën e gjithësecilit. Nëse doni të rrisni aftësinë e memorjes t
Zbulohet fotoja para 19 viteve, ja si dukej Saimir Tahiri (FOTO) Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri dhe këngëtarja Julka Gramo, kane qene në një klase, shokë shkollë dhe ditë
Studim/ Rëndësia e drithërave integralë në organizmin tonë Produktet me përmbajtje të drithërave integralë kanë një rol të rëndësishëm në shëndetin tonë. Në një studim që kanë kry
Drithërat integralë idealët për të rënë në peshë Humbja në peshë kërkon një kujdes dhe një vënmendje të veçantë të gjithë ato që duan një trup të mirë ësht e rëndësishme
Dieta e duhur për një shëndet të mirë Dieta shpesh ne na bën që të heqim dorë nga shumë ushqime si e vetmja zgjidhje për të humbur kilogramët e tepërt, por që
Këshilla si të ushqehemi shëndetshëm Ushqim i shëndetshëm nuk do të thotë ushqim pa shije, por ushqim me shumë vlera për trupin tonë, të cilat na ndihmojnë p
FA pjesë integrale e NATO-s Në sallën e auditoriumit të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS) u zhvillua këtë të premte Konferenca Finale e Int
Në Shqipëri 324 mijë njësi ekonomike bujqësore dhe blektorale Censusi i fermerëve ka regjistruar 324 mijë njësi ekonomike bujqësore dhe blektorale. Sipas statistikave të INSTAT, ky r
Evropa nuk mund të jetë integrale nëse nuk integrohet edhe Ballkani Perëndimor SHBA-ja përshëndet gatishmërinë e qeverisë së re në Beograd për të vazhduar dialogun me Prishtinën dhe për të zbatuar ma
Dhjetë gjërat që duhet të dini mbi ushqyerjen Profesori i biokimisë ushqimore në Universitetin “Cornell” të Nju Jorkut, Colin Campbell në librin e shndërruar tashmë n