999 rezultate për

institutit

Tërmet i fuqishëm godet Athinën Athina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë, të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Ob
Shkarkohet drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë Ditën e sotme është shkarkuar nga detyra, drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë (ISUV), Pëllumb A
Testamenti rrëqethës i Mid'hat Frashërit, mësoni si e ndau pasurinë Ky është testamenti i plotë i Mid’hat Frashërit, depozituar në Gjykatën e Tiranës më 4 mars 1929! “Tiranë 4 Mars 1929
Shqipëria e mesme lëkundet nga tërmeti Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike. Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durr
"Arratisen" nga Shqipëria 134 mijë nxënës dhe studentë në 4 vitet e fundit Plakja e popullsisë dhe emigracioni ka sjellë rënie të ndjeshme të numrit të nxënësve e studentëve në vitin akademik 201
Drejtori i Institutit të Ndërtimit: Cilat banesa rrezikohen nga tërmetet Pallatet pas viteve 90 si dhe ata që po ndërtohen aktualisht janë të sigurta nga lëkundjet sizmike. D rejtori i Insit
A e dini se Kosova dikur ka patur sistem të acancuar të mbrojtjes nga breshëri? Nga viti 1968, Kosova posedonte një sistem të mbrojtjes kundër breshrit, që fillimisht nisi me një pikë radari në Gjakov
Drejtori i Institutit të mjekësisë ligjore jep detaje për autopsinë e trupit të policit Para pak minutash trupi i pajetë i policit Malsor Dashi ka arritur në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Lajmin e bëri
Babuinët arratisen nga instituti biomjekësor Tre babuinë u ”arratisën” këtë fundjavë nga një qendër kërkimore në Teksas (jug të SHBA-së), shenjë e inteligjencës së t
Mbulohet me grafite antishqiptare objekti i ITSHKSH-së (FOTO) Ashtu si në vitin 1999 kur, pas bombardimeve të NATO-s disa huliganë e dogjën Ambasadën e SHBA-ve në Shkup, mbrëmë përsë
Mësoni nëse do të vazhdojnë rreshjet këtë javë Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me pr
Mësoni nëse do të vazhdojnë rreshjet në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion
Ky është autori i atentatit të djeshëm tek ura e Institutit në Tiranë Mediat zbulojnë foton e autorit që plagosi Korab Peposhin te ‘Ura e Institutit’ në Tiranë, ditën e premte. Ky është
Rikthehet dielli në Kosovë Mbi vendin tonë gjatë ditës së sotme do të ketë ngritje të temperaturave ku më të lartat do të shënojnë vlera deri në 12
Mësoni motin për sot në Kosovë Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht vranët, kurse në viset malore me lartësi mbidetare mbi 1200m reshjet e shi
E FUNDIT/ Autobuzi i Kamzës aksidenton për vdekje të moshuarën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Mësohet se autobuzi ka aksidentuar për vdekje një këmbës
DOSSIER/ Si iu vodh studimi mbi peshqit Sabiha Kasimatit Nga Kastriot Dervishi Një prej anëve më të padukshme të komunizmit, ose një prej vjedhjeve më të padukshme të ti
Thirrja: Mos dilni nga shtëpia gjatë këtyre orëve Kosova do të ketë një mot të paqendrueshëm sot. Gjatë paradites pritet që të ketë diell dhe vapë me nivele të larta të r
Çako shkarkon drejtorin e Institutit të Policisë Shkencore Vazhdojnë lëvizjen e mëdha në Policinë e Shtetit, ku kreu i Institutit të Policisë Shkencore është shkarkuar me “urdhër”
Ja si do të jetë moti sot në Kosovë Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje të borës, të cilat fillimisht do ta përfshijnë veriun e v