E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
999 rezultate për

institutin

Vdes një turist shqiptar në Antalia Një turist nga Kosova i cili kishte shkuar për pushime në qarkun Alanja të Antalisë në Turqi, ka humbur jetën në det. Si
Është për psikiatri, gjykata jep vendimin për Vali Corleonen Vali Corleone do të qëndrojë edhe 15 ditë në Institutin e Psikiatrisë Forenzike. “Të pandehurit P.V. i është vazhduar
Mësohet sa kohë do të qëndrojë në psikiatri Vali Corleone pas veprimit të turpshëm Ngacmoi për disa ditë familjarët e tij. Por figura më e njohur në Gjilan, Vali Corleone për 15 ditë do të duhet që të që
Gjykata nxjerr nga qelia Vali Corleone por nuk shpëton pa u dënuar Gjykata Themelore në Gjilan ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit në institucionin e Kujdesit S
Mushkonja vdekjeprurëse rrezikon jetën e 46-vjeçarit (FOTO LAJM) Një burrë filloi të ecte përsëri pasi kishte një gungë të madhe mes këmbëve të shkaktuar nga një pickim mushkonjash.
Murat Jashari del nga qelia e paraburgimit Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar paraburgimin Murat Jasharit, ndërsa këtë paraburgim Jashari do ta kryejë n
Tre zakone që zgjasin jetën tuaj për 7 vjet Studimi i ri ka të bëjë me një mënyrë jetese të shëndetshme. Për herë të parë, shkencëtarët kanë lidhur tri gjëra – mos
Thaçi me propozim të ri për raportet Kosovë-Serbi Presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi, në ligjëratën në “Institutin e Hagës për Drejtësi Globale”, do të propozojë 4 elemen
Fazliu: PDSH ndërtoi Institutin, BDI e shkatërroi (VIDEO) Deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare, Bekim Fazliu, ka lëshuar kritika në adresë të Bashkimit Demokratik për Integri
Në Institutin Onkologjik mungojnë citostatikët dhe barnat Furnizimi me barna në Institutin Onkologjik ka rënë ndjeshëm që nga 15 janari. Vetë pacientë i sigurojnë ato me vështirë
Në Institutin për Standardizim s'ka shqiptarë të punësuar Në Institutin për Standardizim në Republikën së Maqedonisë nuk ka të punësuar asnjë shqiptar, edhe pse Marrëveshja Ohrit
Gjendet e vdekur një grua në Shkup Trupi i pajetë i një gruaje 42-vjeçare me inicialet S.D është gjetur në një oborr në Vollkov të Shkupit. Sipas inform
Dhunë seksuale në institutin e riedukimit në Greqi Në një Institut Riedukimi të të miturve, në qytetin e Volosit, janë kryer përdhunime në grup. Sipas gazetës “Ethnos” br
Një i vdekur në Prishtinë Policia ka njoftuar se një person është gjetur i vdekur në vendin e tij të punës në Prishtinë. Vdekja është konstatua
Rama për lobim në Francë: Sot në 18:00, fjala për Evropën Sot në orën 18:00 kryefjala në Institutin Francez do të jetë statusi i Shqipërisë, duke kërkuar mbështetjen për të qenë
MPMS: Nuk ka abuzime në Institutin Special në Shtime Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në Kosovë, përmes një komunikate ka hedhur poshtë dyshimet për abuzime me pacie
Ministri Agani vizitoi Institutin e Onkologjisë Dr. Ferid Agani, Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës vizitoi sot Institutin Onkologjik të Kosovës. Gjat
Pajisje e re për Institutin për mjekësi transfuzive Në Institutin për Mjekësi Transfuzive sot do të promovohet një pajisje e re mjekësore. Bëhet fjalë për dy aparate në sek
Rama bleu 30 mijë euro sondazhin që nxjerr fitues opozitën Kreu i Aleancës Kuq e Zi sulmoi sot kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama duke e akuzuar atë se ka paguar 30 mijë euro
Halimi: 40 vite burg për ata që vrasin për gjakmarrje Ministri i Drejtesise, Eduard Halimi paralajmëron masa te ashpra ndaj personave që kryejnë krime për gjakmarrje. Përmes