999 rezultate për

instituti

Narkotikët blihen legalisht në barnatoret e Kosovës Instituti për Kriminologji dhe Kriminalistikë i Kosovës ka realizuar një hulumtim për shitblerjen e barnave me përmbajtj
Drejtori i Institutit Special në Shtime ka diplomë të paligjshme Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale, vitin e kaluar ka emëruar Xhemajl Dugollin në krye të Institutit Special në
Thaci: Time for correspondence with EU institutions The prime minister of Kosovo Hashim Thaci met today with Mr. Ilir Meta, speaker of Albanian Parliament in Prishtina.
MPMS: Nuk ka abuzime në Institutin Special në Shtime Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në Kosovë, përmes një komunikate ka hedhur poshtë dyshimet për abuzime me pacie
Analizat, produktet bujqësore pa hormone Instituti i Sigurise Ushqimore e Veterinare qetëson konsumatorët shqiptarë lidhur me përmbajtjen hormonale, te pesticide
IKSHP: Nuk kemi bërë analiza të mostrave por vetëm vlerësim Zyrtarë të Institutit Kombëtar për Shëndet Publik edhe sot sqaruan se nuk kanë bërë analiza laboratorike nga mostra e na
IKSHP: Lidhur me analizat Ahmeti mori përgjigjen që kërkoi Pas letrës që Shpend Ahmeti i dërgoi Insitutit të Shëndetit Publik për sqarime shtesë lidhur me problematikën e naftës n
Ahmeti i dërgon letër Institutit të Shëndetësisë Publike Procesi mësimor ka rinisur sot në të gjitha institucionet arsimore të Komunës së Prishtinës, me përjashtim të shkollës “
Komuna e Prishtinës dërgon mostrat e naftës për analiza jashtë Kosovës Komuna e Prishtinës nëpërmjet një komunikate për shtyp njofton se vazhdon të qëndrojë prapa konstatimeve të saj se nafta
Ministri Agani vizitoi Institutin e Onkologjisë Dr. Ferid Agani, Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës vizitoi sot Institutin Onkologjik të Kosovës. Gjat
Pajisje e re për Institutin për mjekësi transfuzive Në Institutin për Mjekësi Transfuzive sot do të promovohet një pajisje e re mjekësore. Bëhet fjalë për dy aparate në sek
4 herë më shumë të sëmurë me grip gjatë 2013-ës, kryeson Tetova Virozat dhe epodemite grripale janë mëse të pranueshme për stinën e dimrit, por sipas Instituti për Shëndetësi numri i p
KDI me rekomandime për drejtuesit e rinj komunale Në prag të marrjes së detyrave të kryetarëve të komunave që kanë dalë nga zgjedhjet komunale 2013, Instituti Demokratik
Në Vushtrri sërish tërmet Rajoni i Vushtrrisë është goditur sërish mbëmë nga dy tërmete të intensitetit të ulët. Mësohet se lëkundjet janë ndier r
Tërmet në Fier dhe Vlorë Instituti Sizmilogjik i Shqipërisë ka njoftuar për një tërmet me magnitudë 4-5 ballë të shkallës riter, i cili ka trondi
"Konfuci", Rama: Thellim të bashkëpunimit Kinë-Shqipëri Kryeministri Edi Rama mori pjesë mesditën e sotme në përurimin e institutit "Konfuci" në Universitetin e Tiranës, duke e
Shkarkimet në INSTAT, Shehu: Rama kërkon të manipulojë shifrat Deputeti demokrat Sherefedin Shehu akuzoi sot qeverinë Rama se po shkatërron institucionet e rëndësishme të vendit. Duke
Instituti Hallall i Kosovës, i jashtëligjshëm(?) Instituti Hallall i Kosovës nuk është i regjistruar në Agjencinë për Regjistrimeve të Bizneseve Kosovare (ARBK), edhe ps
Botimet e Institutit të Historisë së Tiranës promovohen në USHT Botimet e Institutit të Historisë së Tiranës nga Qendra e Studimeve Albanalogjike gjatë vitit 2012-2013 janë promovuar
Pishinat e kryeqytetit, ISHP: Probleme me mungesen e klorit Mbi 30% e pishinave që funksionojnë në kryeqytet janë me probleme pasi në pjesën më të madhe të tyre kanë rezultuar me m