999 rezultate për

instituti

Tërmeti: Instituti gjerman tregon sa rrezikohet Shqipëria Lajmi i tërmeteve që vazhduan edhe pas mesnatës në Shqipëri është pasqyruar nga mijëra media në botë. Mediat gjermane
Instituti i njohur slloven tregon se kush i fiton zgjedhjet në Kosoëvë Zgjedhjet parakohshme që do të mbahen më 6 tetor në Kosovë kanë qenë target analize për Institutin slloven, IFIMES, që
Deti Mesdhe, deti më i ndotur i Europës Deti Mesdheu është deti më i ndotur i Evropës, ndonëse ka një rritje të përgjithshme që prej vitit 2009 të sasisë së mbe
Tërmet i fuqishëm godet Athinën Athina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë, të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Ob
Temperatura mbi 40 gradë, Instituti i Shëndetit Publik jep këshillat e nevojshme: Kujdes fëmijët Edhe pse jemi në fillim të muajit korrik, temperaturat po i kapin 40 gradë ccdo ditë. Instituti i Shendetit Publik ka
Habiten izrealitët, lind krijesa e mallkuar Instituti “The Temple” në Izrael ka njoftuar se profecia biblike është gati të përmbushet pasi ka lindur mëshqerra e kuq
Shkarkohet drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë Ditën e sotme është shkarkuar nga detyra, drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë (ISUV), Pëllumb A
Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë në Akademinë e Medias për Reformën në Drejtësi Instituti Shqiptar i Medias organizoi kursin dy-javor “Academia e Medias për Reformën në Drejtësi,” i cili kishte për që
A ka epidemi fruthi në Kosovë? Përgjigjet instituti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. “Kosova radhitet në mesin
Tërmeti zgjon Serbinë Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës të Rihterit është regjistruar mëngjesin e sotëm në Serbi, 60 kilometra afër Beog
Epidemia e fruthit, fillon vaksinimi i jashtëzakonshëm Si pasojë e epidemisë së fruthit në Radishan, Instituti i Shëndetit Publik do të fillojë me vaksinimin e jashtëzakonshëm
Testamenti rrëqethës i Mid'hat Frashërit, mësoni si e ndau pasurinë Ky është testamenti i plotë i Mid’hat Frashërit, depozituar në Gjykatën e Tiranës më 4 mars 1929! “Tiranë 4 Mars 1929
Vdes një turist shqiptar në Antalia Një turist nga Kosova i cili kishte shkuar për pushime në qarkun Alanja të Antalisë në Turqi, ka humbur jetën në det. Si
Sondazhi më i fundit: Shpend Ahmeti nuk ka shanse të kalojë pragun Instituti slloven “International Institute For Middle And Balkan Studies”, ka realizuar një sondazh në Kosovë me pyetjen
ISHP jep alarmin: 7 kancerët e rrezikshëm që ju shakton alkooli Instituti i Shëndetit Publik ka reagur me anë të një postimi në profilin zyrtarë të Facebook në lidhej me llojet e kance
Shqipëria e mesme lëkundet nga tërmeti Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike. Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durr
Shoqëria Civile çohet në këmbë kundër Lumezit ​Sot në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të mbahet protesta e dytë e thirrur nga shoqëria civile, për shka
"Arratisen" nga Shqipëria 134 mijë nxënës dhe studentë në 4 vitet e fundit Plakja e popullsisë dhe emigracioni ka sjellë rënie të ndjeshme të numrit të nxënësve e studentëve në vitin akademik 201
Drejtori i Institutit të Ndërtimit: Cilat banesa rrezikohen nga tërmetet Pallatet pas viteve 90 si dhe ata që po ndërtohen aktualisht janë të sigurta nga lëkundjet sizmike. D rejtori i Insit
Reshjet e borës befasojnë një shtet ballkanik (VIDEO) Temperaturat e ftohta që kanë vijuar gjatë këtyrë ditëv duket se kanë ndikuar edhe në ndryshime të mëdha klimatike. N