999 rezultate për

institucioni

Të dënuarit në burgun e Shënkollit mbeten mes territ, pa ujë dhe pa ushqime Burgu i Shënkollit ka mbetur prej 24 orësh pa energji elektrike, ujë të pijshëm dhe pa ushqim për të dënuarit. Ka qe
Veliu harron vrasjen e Rashës: Policia e Shtetit, institucioni më i besueshëm në vend Në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u zhvillua ceremonia e dorëzimit të pajisjeve të dhurua
Del fotoja! Kush është i riu, autor i dy grabitjeve të bujshme në Tiranë Policia ka shpallur në kërkim Kristi Çinari. Çinari dyshohet të jetë autori i grabitjes në institucionin financiar "K
Përplasje me qeverinë, QSUT shkarkon nga puna mjekun Ilir Allkja Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka larguar nga puna mjekun Ilir Allkja. Allkaj ka kritikuar disa herë mënyrë
Brenda 10 minutave grabiten dy banka në Prishtinë Mëngjesin e sotëm, grabitësit janë hedhur në aksion në lagjen Dardania për t’i grabitur filialet e bankave. Sipas inf
Morgu i tejmbushur me kufoma nga COVID-19, reagon ashpër drejtori: Inskenim! Mbrëmjen e sotme në media u publikuan me shpejtësi disa pamje nga morgu në Tiranë. Dhjetra viktima, të deklaruara nga CO
DAP nxjerr urdhrin: Si do organizohet puna në distancë dhe në zyrë Të martën e kësaj jave Departamenti i Administratës Publike miratoi urdhrin që specifikonte rregullat standarde të punës
COVID-19 fut "këmbët" në Gjykatën e Krujës, mbyllet institucioni Mbyllet Gjykata e rrethit gjyqësor Krujë. Shkak për këtë është bërë infektimi me Covid-19 i një gjyqtari në këtë inst
Mbyllet i gjithë institucioni, kryetari i Bashkisë infektohet me COVID-19 Kryetari i Bashkisë së Dropullit, Dhimitër Toli është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka dhënë vetë kryebashkiaku në
Shërthen nfeksioni nëpër kopshte, mbyllen tre prej tyre ISHSH ka mbyllur një kopësht në qytetin e Vlorës, për shkak se kanë rezultuar pozitive me koronavirus4 punonjëse, 2 sani
Për të qeshur apo për të qarë! I moshuari përjashtohet nga azili por institucioni i mban pensionin Një i moshuar në Shkodër, denoncon se është përjashtuar nga Azili i qytetit, pasi gjatë kohës së karantinës ka dalë pa l
Mësim në kushte pandemie, Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzimin (FOTO LAJM) Viti i ri shkollor do të nisë më datën 14 shtator dhe Ministria e Shëndetësisë ka bërë gati masat që do të ndërmerren pë
Grabitje gjatë natës, vidhet kasaforta e këtij institucioni Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Tiranë. Sipas informacioneve të para mësohet se është grabitur gjatë nat
Rama i del në mbrojtje Policisë së Shtetit: Institucioni më i besuar Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur fjalën e tij në Kuvend, ku ndër të tjera i është përgjigjur edhe deputetit Hali
I riu i rritur në jetimore: Për 18 vite më kanë dhunuar, edhe me këmbë karrigeje (VIDEO) Në studion e emisionit "Shqipëria Live" ishte i ftuar Ervis Zefi. Ervisi, tashmë 23-vjeç, deri në moshën 19-vjeçare k
Dalin përgjigjet e testit ndaj COVID 19 për punonjësen e Kadastrës Ka rezultuar negativ tamponi i parë i punonjëses së Kadastrës në Durrës, familjarët e së cilës janë të infektuar me Covi
"Meta ka zbatuar Kushtetutën", Presidenca reagon pas raportit të Venecias Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar sot me një postim në rrjetin social Facebook pas publikimit të raportit
Meta pret në zyrë raporteren e PE: Po rikthehet diktatura me mjete ligjore! Presidenti Ilir Meta sot ka pritur në zyrën e tij raporteren e Parlamentit Europian, Isabel Santos të cilës i ka shprehu
Spiropali sulmon Metën: Tufë halabakësh që kanë marrë peng institucionin e Presidencës Ministrja Elisa Spiropali e ftuar në emisionin "Real Story" në Neës 24 i është përgjigjur zëdhënsit të presidentit Tedi
Akuzë e re për Bajrat, presion institucionit të mbanin në punë një shtetase Pozicioni i grupit të Bajrave, i goditur një vit me parë, pritet të rëndohet sërish. Sikundër thotë një burim i besueshë