999 rezultate për

institucioneve

Kaos në Kakavijë: Dogana greke kthen mbrapsht shqiptarët, nuk njeh urdhërin e institucioneve të veta Disa emigrante shqiptarë janë kthyer mbrapsht në doganen greke në Kakavije mbrëmjen e kësaj të dielë. Ata kanë qënë
COVID-19, sot në Kosovë hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese Në kuadër të situatës nga Covid 19 këtë të mërkurë hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese të marra nga qeveria në detyrë e
Dhuna në protestë, reagon Avokati i Popullit Avokati i Popullit ka reaguar në lidhje me shoqërimet e të miturve si dhe dhunën e ushtruar nga policia e shtetit në
Porosi nga Turqia? Tatimet dhe policia shantazh kolegjeve turke dhe universitetit "Epoka" Për muaj me radhë, kolegjet turke, bashkë me universitetin “Epoka” janë vënë nën shënjestrën e organeve tatimore, polici
Mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, Balla kërkon bashkëpunim Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se
Rastet e shtuara me COVID-19, mbyllen çerdhet dhe kopshtet në Pukë Bashkia e Pukës ka vendosur të mbyllë çerdhet dhe kopshtet e qytetit pas rasteve të shtuara me COVID-19. Lajmin e bë
Infektohet me koronavirus kryetari i Drenasit Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar vet Lladrovci me anë të një
Infermieri kosovar: Qytetarë, jeni duke e tepruar shumë Fitim Havolli, infermier në Klinikën Infektive ka reaguar pas rasteve të shumta të vdekjeve dhe infektive nga koronaviru
Meta i kthen Ramës një tjetër ligj në Kuvend Ditën e sotme presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin "për shërbimet e pagesave". Gjithashtu ba
Zaev: Zgjedhje duhet të ketë sa më parë, votimi do të mbahet konform protokolleve të sigurisë Zgjedhje patjetër të ketë sa më shpejt të jetë e mundur. Aktivitetet parazgjedhore dhe votimi do të mbahen në përputhje
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Thaçi takon krerët e institucioneve të drejtësisë, diskutohet parandalimi i COVID 19 në burgje Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot udhëheqësit e institucioneve të drejtësisë për të diskut
Këto janë vendimet që do të hyjnë në fuqi që nga nesër në Kosovë Nga nesër do fillojnë të zbatohen masat e reja në luftën kundër koronavirusit në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndet
Koronavirusi në Shqipëri, shtyhet deri në këtë datë hapja e shkollave Pas rekomandimit të Komitetit të Ekspertëve, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka firmos
Leonora Jakupi apel institucioneve: Mbyllni shkollat sa nuk është bërë më e madhe (FOTO LAJM) Tashmë ka shkuar në 12 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, ndërsa ditën e sotme një ka vdekur po nga ky viru
Bllokimi i anijes me mbetje kancerogjene, Blendi Klosi: Pika kulmore! Ditën e djeshme bisnesmeni Zamir Kormuzi u arrestua së bashku me 6 persona të tjerë në Vlorë, për dërgimin nga Italia të
Thaçi bënë publike dekretin për Kurtin: I ke 15 ditë afat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht e ka dërguar emrin për kryeministrin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovë
Me vendim të Ramës, këtë vit nuk do të ketë asnjë lek shpërblim për nëpunësit publik Me vendim të kryeministrit Edi Rama, këtë vit nuk do të ketë shpërblime për atë pjesë të administratës që kanë përfituar
Vende puna para zgjedhjeve, lindin përplasjet mes partive Shpalljet për punësimet të reja në administratë dhe institucione të tjera publike po vazhdojnë. Sipas Alsat, ditët n
Zyrat bosh, zyrtarët politikanë dalin në kërkim të votave Që nga shpallja e datës së zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, efikasiteti i punës në institucionet qendrore dhe lokal