999 rezultate për

institucionet

Paralajmëroi mbyllje totale, kryeministri Hoti kërcënohet me jetë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kërcënuar me vdekje, pasi gjatë ditës së sotme paralajmëroi mbyllje totale t
Nga nesër e detyruar me ligj! Nëse keni këto sëmundje, mos mbani maskë Nga dita e nesërme në Shqipëri do të vendosen gjoba në rast se jeni jashtë dhe pa maskë. Por nëse keni këto sëmundje
Skandali: 500 mijë lekë të vjetra për të siguruar një vend pune në AKEP Institucioni i rëndësishëm i shtetit, AKEP punëson persona kundrejt pagesës që jepet nën dorë dhe jo në bazë të aftësisë
Shtyhet viti i ri shkollor si pasojë e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Situata e pandemisë në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë ende problematike, ku numri i rasteve të reja të infektuar me C
Kufizimi i lëvizjes dhe mbyllja e gastronomisë në mbrëmje, vendimet që hyjnë sot në fuqi në Kosovë Prej sot, duke filluar nga ora 21:00 deri në orën 05:00, ndalohet çfarëdo qarkullimi i personave fizikë jashtë shtëpive/
Maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë, puna do kryhet nga shtëpia Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas një rritjeje alarmante të rasteve me Covid 19, ka marrë disa vendime duke det
Filipçe bën apelin e rëndësishëm për të prekurit me koronavirus Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe sot në konferencë për shtyp ju bëri thirrje pacientëve të
Detyrimet e prapambetura shkojnë 53 milionë euro, institucionet me borxhet më të mëdha Në fund të tremujorit të parë 2020 detyrimet e prapambetura të institucioneve arritën në total rreth 53 milionë euro ku
STUDIMI/ Një në dy shqiptarë duan të ikin nga vendi (FOTO LAJM) Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sot në Tiranë Sondazhin e Opinionit Publik mbi Besimin në Qeverisje.
​Shtimi i rasteve me COVID 19, IKSHPK kërkon ndihmë nga institucionet Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike pas shtimit të numrit të rasteve të reja me coronavirus brenda 24 orëve në niv
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
Thaçi takon krerët e institucioneve të drejtësisë, diskutohet parandalimi i COVID 19 në burgje Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot udhëheqësit e institucioneve të drejtësisë për të diskut
COVID-19/ Paga deri në 5 milionë lekë! Institucionet shqiptare as nuk kthejnë përgjigje Shqipëria është prekur zyrtarisht nga koronavirusi që prej datës 8 mars. Pas disa ditësh qeveria vendosi që të vendoste
Shkon në 8 numri i të infektuarve në Vushtrri, në një lagje ndalohen hyrje-daljet Mbrëmë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për pesë raste të reja me Covid 19 në Kosovë. Në mesin e k
Ndryshon dinamika e punës në institucionet shtetërore pas gjendjes me koronavirus (VIDEO) Me doreza në duar, e pajisur me produkte higjienike, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka vazhduar punën në zyrën
Mustafa: Të shpallet gjendje e jashtëzakonshme Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka kërkuar nga institucionet e vendit që të bashkëpunojnë në këtë situatë tw vwshtirw qw
Ndërpritet mësimi deri më 27 mars, këto janë masat tjera të marra nga Qeveria Pas shpalljes pandemi nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, Kosova ka marrë masat e para mbrojtësi nda Koronavirusit.
Paloka kujton përplasjen me avokaten e sapo emëruar të Shtetit: Përfaqësonte Edin në gjyqe Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në lidhje me emërimin si Avokate të Shtetit Enkelejda Muçën, avo
Zaev: Tabela në dy gjuhë vetëm aty ku ka 20 përqind shqiptarë (VIDEO) Ish kryeministri Zoran Zaev ka bërë të ditur se tabelat në dy gjuhë do të lejohen vetëm në mjediset ku shqiptarët janë m
Xhaferi: Institucionet duhet të sigurojnë kushte zgjedhje të lira dhe demokratike Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në konferencë për shtyp duke ju drejtuar qytetarëve pas shpërndarjes së djeshme të Ku