999 rezultate për

institucionale

Gjiknuri: S’më takon mua të zgjidh problemet e dy opozitave Një tryezë me qëllim diskutimin mbi Reformën Zgjedhore, ky ishte qëllimi i përfaqësuesve të OSBE për ditën e sotme.
Metës nuk i bën përshtypje Rama, sërish flet për Lleshin Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë i pranishëm sot në konferencën ndërkombëtare të gazetarëve të Europës Juglindo
Bushati i habitur me Metën për Greqinë: S'bëhet dasma pa çiftin Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, në një takim me homologen austriake, Kneissl, ku u bisedua për një sër
Helikopteri niset me urgjencë drejt Dibrës, flakët përfshijnë Lurën Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme një pjesë të Parkut Kombëtar në Lorë. Ministria e Mbrojtjes iu përgjigj t
LDK ende përpiqet ta rrëzojë Haradinajn me komunikata LDK-ja ka reaguar pas ndërprerjes së seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës. Grupi parlamentar i kësaj partie ka thënë
Pas arrestimit nga serbia të ushtarit të FSK, Pacolli i ka dy fjalë Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli përmes një shkrimi në facebook ka thënë se sjellja e Serbisë ndaj qytetarë
Fëmijët në Kosovë pa mbrojtje institucionale Në Kosovë ende shkelen të drejtat e fëmijëve, në mënyrë të veçantë kategorive me nevoja të veçanta, viktimave të abuzimi
Veseli: I erdhi fundi bllokadës institucionale Kryetari i sapozgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, dhe Ramush Haradinaj, kanë dalë në një konferencë të përbas
Pse Thaçi po injoron krizën institucionale? Ngërçi politik, i cili ka bllokuar përfundimin e procesit për konstituimin e Kuvendit të Kosovës, duhet të zgjidhet nga
Analistët: Kosova po futet në krizë institucionale Përgatitjet për zgjedhjet lokale të cilat që të mbahen më 22 tetor të këtij viti tashmë kanë filluar, por ende nuk janë
Ahmeti-Mogherinit: Kriza institucionale të mos kthehet në krizë ndëretnike Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, është takuar me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogherinin, ku kanë diskutuar për sit
Heshtje institucionale në ditën e vdekjes së Rugovës Institucionet e Kosovës nuk planifikojnë aktivitete në ditën kur bëhen 11 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës. Përveç L
KVV letër Ramës-Bashës-Metës: Organizoni punën për kreun e ri të KQZ Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë u ka dërguar një letër kryetarit te PS, Edi Rama, kryetarit të PD, Lulzim Basha dhe krye
Ramadani: Të tërhiqet vendimi i Ivanovit që kriza të futet në binarë institucionalë Ismet Ramadani, ish-deputet në tri përbërje parlamentare, ka theksuar se ka pak rëndësi se si do të mblidhet Parlamenti,
VV akuzon Enver Hoxhajn: Vjedhje institucionale në shëndetësi Lëvizja VETËVENDOSJE! ka mbajtur konferencë për media për të denoncuar dëmin ekonomik e social të shkaktuar përmes një a
Jahjaga: Nuk do lejojmë që grupet ekstremiste të cënojnë Kushtetutën e Kosovës Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se, Kosova është bërë partner global ndaj luftës kundër terrorizmit. "S’duhet të
Gashi: Bllokada institucionale prej atyre që i tremben Speciales (VIDEO) Pas ambasadores gjermane edhe avokati Tomë Gashi thotë se bllokada politike në Kosovë po bëhet për të penguar themelimin
VV: S'ka kompromis me shtetin, sovranitetin, lirinë e barazinë Lëvizja Vetëvendosje e quan provokim ndaj opozitës thirrjen e seancës nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Sipas tyr
Mustafa: Marrëveshja nuk prishet, opozita të mos bllokojë Kuvendin Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se nuk ka krizë institucionale dhe se opozita duhet të tërhiqet nga ve
Veseli: Kusari ka mbështetjen e plotë institucionale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë mbledhjes së sotme të Kryesisë, tha se kryetarja Kusari–Lila e ka m