999 rezultate për

institucion

Infektohet me koronavirus kryetari i Drenasit Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar vet Lladrovci me anë të një
Infektohet punonjësi i Gjykatës së Apelit, reduktohet puna në institucion Një punonjës i Gjykatës së Apelit në Tiranë ka rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa është vendosur që për arsye sigurie
Kufizimi i lëvizjes dhe mbyllja e gastronomisë në mbrëmje, vendimet që hyjnë sot në fuqi në Kosovë Prej sot, duke filluar nga ora 21:00 deri në orën 05:00, ndalohet çfarëdo qarkullimi i personave fizikë jashtë shtëpive/
Infermieri kosovar: Qytetarë, jeni duke e tepruar shumë Fitim Havolli, infermier në Klinikën Infektive ka reaguar pas rasteve të shumta të vdekjeve dhe infektive nga koronaviru
Qeveria kosovare ashpërson masat ndaj covid-19, ndalohen tubimet me më shumë se 50 personave Qeveria e Kosovës sot ka miratuar disa masa të reja të rekomanduara nga profesionistët shëndetësor. Në të hyn edhe nd
Grabitje gjatë natës, vidhet kasaforta e këtij institucioni Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Tiranë. Sipas informacioneve të para mësohet se është grabitur gjatë nat
Agim Nesho: Ali Ahmeti ka institucionalizuar pozicionin e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut Agim Nesho ish ambasadori i Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuar, e vlerëson lartë figurën politike dhe atdh
Rama i del në mbrojtje Policisë së Shtetit: Institucioni më i besuar Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur fjalën e tij në Kuvend, ku ndër të tjera i është përgjigjur edhe deputetit Hali
Maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë, puna do kryhet nga shtëpia Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas një rritjeje alarmante të rasteve me Covid 19, ka marrë disa vendime duke det
ISHP: S'kemi kapacitete për testin ndaj koronavirusit, të kryhet në privat! Sot pati një shifër rekord të rasteve të reja me koronavirus, ku autoritetet konfirmuan 57 të tilla. Kurba e të infek
Filipçe bën apelin e rëndësishëm për të prekurit me koronavirus Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe sot në konferencë për shtyp ju bëri thirrje pacientëve të
I riu i rritur në jetimore: Për 18 vite më kanë dhunuar, edhe me këmbë karrigeje (VIDEO) Në studion e emisionit "Shqipëria Live" ishte i ftuar Ervis Zefi. Ervisi, tashmë 23-vjeç, deri në moshën 19-vjeçare k
Detyrimet e prapambetura shkojnë 53 milionë euro, institucionet me borxhet më të mëdha Në fund të tremujorit të parë 2020 detyrimet e prapambetura të institucioneve arritën në total rreth 53 milionë euro ku
Meta i kthen Ramës një tjetër ligj në Kuvend Ditën e sotme presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin "për shërbimet e pagesave". Gjithashtu ba
Dalin përgjigjet e testit ndaj COVID 19 për punonjësen e Kadastrës Ka rezultuar negativ tamponi i parë i punonjëses së Kadastrës në Durrës, familjarët e së cilës janë të infektuar me Covi
Zaev: Zgjedhje duhet të ketë sa më parë, votimi do të mbahet konform protokolleve të sigurisë Zgjedhje patjetër të ketë sa më shpejt të jetë e mundur. Aktivitetet parazgjedhore dhe votimi do të mbahen në përputhje
"Meta ka zbatuar Kushtetutën", Presidenca reagon pas raportit të Venecias Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar sot me një postim në rrjetin social Facebook pas publikimit të raportit
RAPORTI/ Kuvendi nuk plotëson vendet vakante në institucione Një monitorim i Institutit të Studimeve Politike (ISP) ka gjetur shkelje në aktivitetin dhe vendimmarrjen parlamentare.
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
STUDIMI/ Një në dy shqiptarë duan të ikin nga vendi (FOTO LAJM) Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi sot në Tiranë Sondazhin e Opinionit Publik mbi Besimin në Qeverisje.