999 rezultate për

inovacion

Konstituohet Komisioni për Arsimin, Shkencën dhe Inovacionin Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport ka mbajtur sot gjatë ditës mbledhjen konsti
Inovacion! Sa te duam e sa (s)na tremb! Nga Majlinda Bregu* Sapo futem në dhomën time të hotelit në Bruksel një tufë me aplikacione shfaqen në ekranin e TV-s
Nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal", më të suksesshëm në ekspozitën e inovacioneve Edhe një tregim i suksesshëm. 31 nxënës të ShMP “Jahja Kemal” kanë marrë pjesë në garat e Euroinvent-2019 me gjithsej 18
Hapet qendra laboratorike e inovacionit për fëmijët, sjell kurrikulat e kodimit dhe robotikës Një qendër e re laboratorike e inovacionit ka marrë jetë në Tiranë, ku fëmijët e kryeqytetit mund të mësojnë kurrikula
Arti i së mundshmes-Inovacioni në Kongresin Botëror të Internet of Things (IoT) Internet of Things (IoT) po ndryshon botën rreth nesh. Miliarda pajisje në të gjithë botën ndërveprojnë sot, duke ndikua
Mesi, takim me Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës Besim Beqaj Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi ka pritur sot në një takim në Tiranë Ministrin e Inovacioni
Vodafone ju fton në kampin e inovacionit A je i apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit? A keni dëshirë të njiheni me trendet e fundit të punës dhe të mësoni
Zaevi i mbron me arsye banale dy ministrat problematikë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nuk do të kërkojë dorëheqje nga funksionarët apo bashkëpartiakët e tij të cilëve i
Këto fanella do i veshë edhe Ronaldo, ja nga se prodhohen (VIDEO) Klubi i Juventusit ditën e sotme ka prezantuar fanellat e reja që do përdori klubi për sezonin e ardhshëm. E veçanta
Ministri Beqaj tregon se kush është thesar në Kosovë Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj ka deklaruar se pasuria më e madhe e Kosovës janë të
Zbulohet letra e ambasadorit Lu për Milena Hariton Ministrja e Shtetit, Milena Harito ka marrë një letër falënderimi nga ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, në të c
Bulevardi i Ri i Tiranës, inovacion në sistemin e ndriçimit (FOTO LAJM) Gjithçka është gati tashmë për ceremoninë e hapjes më datë 20 qershor të segmentit të parë të Bulevardit të Ri të Tiran
Ministrja e Ramës fton qytetarët për një “Fuck Up Night” (FOTO LAJM) Një event i titulluar si "Fucked Up Night" ka shkaktuar shumë konfuzion, e sidomos kur këtë event e organizon një minist
Blushi publikon 4 amendamentet e LIBRA-s: Ky është inovacion i pandërprerë Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi pas seancës së djeshme parlamentare ku propozoi dy amendamente nga partia e tij, sot me an
Ekonomi: Të shtojmë konkurrueshmërinë dhe inovacionin Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit , Tregtisë dhe Sipërmarrjes organizoi takimin e parë (lançues) me Grupin e Me
Maqedonia e 58-ta për inovacionin ekonomik Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar raportin më të ri për inovacion ekonomik në botë, ku është përfshirë edhe
Ademi në Split: 200 milionë euro për shkencëtarët dhe hulumtuesit (FOTO LAJM) Ministri i Arsimit dhe Shkencës Abdilaqim Ademi ka postuar dy foto nga nënshkrimi i marrëveshjes për themelimin e qendrë
Java e Inovacionit, ja tre ekipet më të vlerësuara (FOTO LAJM) Universiteti i Tiranës, partner i PACINNO-Platform for trans-Academic Cooperation in Innovation, një projekt i financuar
Mbahet samiti "Inovacioni i bazuar në të dhëna në Evropën Juglindore" Përfaqësues të qeverive, OJQ-ve dhe Instituteve të ndryshme nga Shqipëria, Kroacia, Serbia, Bosnnjë-Hercegovina, Bullgar
Acitad, IPPM dhe Universiteti Epoka organizuan Seminarin për Biznesin dhe Inovacionet ACITAD në bashkëpunim me IPPM (Instituti për Politikat Publike dhe Mirëqeverisjen) dhe Universitetin Epoka, organizoi di