999 rezultate për

iniciativen

PDK thotë se nuk e rrëzon Haradinajn Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se deputetët e partisë së tij nuk do ta përkrahin iniciativën e opozitës
Limaj dhe Haradinaj bashkohen me opozitën kundër Thaçit Dy subjekte politike të koalicionit qeverisës do t’i ndihmojnë opozitës që ta bëjë kuorumin në seancën e jashtëzakonshme
Delawie falenderon të gjithë ata që nuk e përkrahin shfuqizimin e Speciales Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie ka thënë se populli i Kosovës nuk e përkrahë iniciativën pë
Mbetet në fuqi iniciativa për ta shembur Specialen Pushteti nuk ka hequr dorë nga mësymja për ta shembur Gjykatën Speciale, shkruan sot Koha Ditore. Kjo, pavarësisht fa
Pacolli nuk e mbështet iniciativën e Veselit dhe Haradinajt Aleaca Kosova e Re nuk do ta përkrah Hashim Thaçin, Kadri Veseli e Ramush Haradinajn që të shfuqizohet Gjykata Speciale.
Ky është ish-ministri shqiptar që do formojë parti të re në Maqedoni Xhelil Bajrami, ish ministër në Qeverinë e Maqedonisë në emisionin “Koha për Pyetje” në Medial mk, ekskluzivisht ka shpa
Asnjëri nga deputetët nuk ka ngritur iniciativën për formimin e Komisionit Anketues për "Kumanovën" “Nëse do të kishte një shumicë të konsiderueshme që të formohej një Komision” do të mund të formohej Komisioni Anketues
Ministri Demolli mbështet iniciativën e Thaçit për krijimin e ushtrisë Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli në një intervistë të dhënë për lajmi.net ka thënë se beson që pre
Komuna Qendër në Shkup mbështet iniciativën për mos festimin e Vitit të Ri Pas iniciativës në vendet e rajonit që shpenzimet e parashikuara për festimin e Vitit të Ri të shkojnë për çështje huma
Zvicra vendos sot për mbylljen e centraleve atomike Zvicra do të votojë sot pro ose kundër Iniciativës popullore për braktisje të Energjisë Nukleare, duke mbyllur të gjitha
Kushtetuesja hedh poshtë iniciativën për vendosjen e kryqit në Butel Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë sot për shkak të mungesës së kompetencës, hodhi poshtë iniciativën që kis
BDI mbështet iniciativën për shkarkimin e presidentit Ivanov Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka mbështetur iniciativën e LSDM-së për pezullimin e vendimit për falje të “presi
Gjykata Kushtetuese pranon iniciativën nga BDI, parlamenti kthehet! Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese unanimisht kanë pranuar nismën e BDI-së për të eliminuar pa kushtetutshmërinë e kthimit
BDI përshëndet iniciativën e Todor Petrov Deklaratën e një dite më parë, të financuesit dhe iniciatorit të kryqit në Butel, kryetarit të Kongresit Botëror Maqedon
Lunacek mbështet Jahjagën për takimin me liderët e vendit Mbështetje për iniciativën e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, po jep edhe eurodeputetja austriake, Ulrike Lunacek
Mustafa: Mirëpres iniciativën e presidentes për zgjidhjen e krizës Ka përfunduar takimi midis presidentes Atifete Jahjaga dhe Kryeministri. Pas takimit, Isa Mustafa në një prononcim të sh
Frattini: Keqardhje që Kosova e Kroacia nuk e përkrahën iniciativën e Vuçiç Ish-ministri i jashtëm i Italisë dhe zyrtari i lartë në Komisionin Evropian, Franco Frattini, ka thënë për agjencinë ser
Emigrantët investojnë mbi 1 milionë euro në Gostivar Emigrantët kanë investuar në qytetin e Gostivarit gjithsej një shumë më shumë se 1 milionë euro. Këto investime lidhe
Sot mbahet senca për vetëshpërndarjen e Kuvendit të Maqedonisë Kuvendi i Maqedonisë sot do të mbajë seancën e 87-të të punimeve të tij, ku pika e vetme e rendit të ditës do të jetë Pr
Krasniqi takoi ish-luftëtarët e UÇK-s para rrugtimit të tyre Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi, ka pritur sot në një takim një grup të ish-luftëtarëve të UÇK-s nga qytet