999 rezultate për

iniciativat

Thaçi: Iniciativat në përputhje me Kushtetutën nuk janë përplasje me ndërkombëtarët Presidenti Hashim Thaçi ka folur lidhur me iniciativën për shfuqizim e Gjykatës Speciale. Ai ka thënë se asnjë inici
Komuna e Çairit ka një lajmërim të rëndësishëm për banorët e saj Komuna e Çairit në krye me Visar Ganiun shpallë thirje publike për të gjithë banorët e kësaj komune që të dorëzojnë inic
Iniciativat e Thaçit që po dështojnë Presidenti Hashim Thaçi ka dështuar ta çojë në fund ndonjërën prej nismave kryesore që ka ndërmarrë prej një viti e gjys
Mehmeti: Ali Ahmeti po fsheh dështimin e vet me "iniciativat unifikuese" Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar nga Shkupi Kim Mehmeti ka komentuar takimet për sipas tij gjoja unifikim të
PD depoziton në Kuvend iniciativat për Dekriminalizimin dhe Komisionet Hetimore Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend dy iniciativa ligjore për Dekriminalizimin dhe Komisionet Hetimore Parlamenta
Arben Llalla: Iniciativat e reja shqiptare do "të mbyten" nga sllavizmi maqedonas Arben Llalla, historian dhe njohës mjaft i mirë i rrjedhave politike në Maqedoni, ka komentuar krijimin e mundshëm të nj
Ende asnje iniciativë serbe nuk është çertifikuar Asnjë prej iniciativave serbe të veriut nuk është certifikuar për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.Sonte
Jeremiç përjashton Kosovën nga iniciativat rajonale Kosova po përpiqet të aplikojë për t’u bërë anëtare e ndonjërës nga tri iniciativat rajonale, të cilat i kryeson Serbia,
KE lodhet me politikanet shqiptar, heq dore nga iniciativat Komisioni Evropian shpreh keqardhjen që iniciativa e Daul dhe Schultz dështoi pa dhënë rezultate. An