999 rezultate për

infrastruktures

Disa kilogramë më pak, kështu duket ministrja Balluku pasi mposhti COVID-19 (FOTO LAJM) Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka arritur të mposhtë koronavirusin. Ministrja ka marrë pj
Ndryshon leja e qarkullimit, çfarë përmban urdhri i ri i Ministrisë së Infrastrukturës (FOTO LAJM) Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në bazë të direktivave të Bashkimit Evropian.
Firmoset memorandumi me BERZH, Rama: Hap i rëndësishëm drejt anëtarësimit në BE Ditën e sotme, Shqipëria firmosi me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, marrëveshjet e investimeve për turizmi
Naftëtarët e Ballshit protestojnë para Ministrisë së Infrastrukturës, përballen me kordonin policor Ata prej kohësh kërkojnë të drejtat e tyre, por duket se askush nuk denjon t'ju përgjigjet. Prandaj ditën e sotme pro
Gjoba, grekët na marrin 44 milionë dollarë, reagon MEI Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar përmes një deklarate për të sqaruar pse kompania greke e hodhi në g
Protesta për transportin dhe arsimin, arrestohen 11 persona në Tiranë Policia e Tiranës arrestoi 11 persona të identifikuar si organizatorë në tubimet e sotme para Ministrisë së Infrastruktu
Transporti publik, reagon Ministria e Infrastrukturës dhe energjisë Ministria e Infrastrukturës dhe energjisë ka reaguar në lidhje me protestën e operatorëve të transportit publik. Mini
Hapen rrugët ajrore me Greqinë, kur do mund të udhëtoni Vendi fqinj Greqia ka marre venndimin për të hapur fluturimet me Shqipërinë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjis
Transporti urban vijon të jetë i bllokuar, shoqata njofton protestë para ministrisë Përfaqësuesit e Shoqatës së Transportit kanë njoftuar se ditën e hënë përballë Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energji
Këta pritet të jenë ministrat e LDK-së në qeverinë e re (FOTO LAJM) Pritet që shumë shpejtë Kosova të ketë Qeverinë e Re, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë k
Përfundon takimi për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi, Grenell nuk jep detaje I deleguari i Trump për dialogun kosovë-Serbi, Richard Grenell është takuar ditën e sotme me delegacionet e Kosovës dhe
Nga sot ndalohen varrezat private në Shqipëri Sot është shfuqizuar vendimi i vitit 2015 për varrezat private në Shqipëri. Qeveria ka anuluar vendimin e Këshillit t
Pas ushtrisë në Shqipëri arrijnë edhe kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve të Kosovës Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka autorizuar kompanitë e angazhuara për mirëmbajtje të
Ministria e Infrastrukturës me njoftim të rëndësishëm për testet e patentës së shoferëve Ministria e Infrastrukturës ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për mbajtjen e testeve praktike për patent shofer. Në
Tjetër koncesion, hapet procedura për portin turistik "Marina Limion" në Sarandë Një tjetër koncesion është shfaqur në horizont këtë fillim gushti. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur
Dalin emrat e dy zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës që u arrestuan për korrupsion Këta janë dy zyrtarët e Ministrisë së Infrastrukturës që i arrestoi policia. Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një
Kuvendi mban sot seancë të jashtëzakonshme Kuvendi i Kosovës do të mbaj sot seancë e jashtëzakonshme për homologimin e veturave. Më kërkesë të Lëvizjes Vetëvend
Mbyllet rruga Kaçanik-Hani i Elezit Rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit do të mbyllet nga e shtuna deri të martën, për shkak të punimeve që do të bëhen në
Kujdes, mbyllet rruga Kaçanik-Hani i Elezit Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton publikun se për shkak të aktiviteteve ndërtimore në urën 407, për si
Bashkia e Tiranës përfundon asfaltimin e rrugës “Fiqiri Basha” në Laprakë Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e