999 rezultate për

informative

OVL UÇK-së ka një thirrje të rëndësishme për veteranët e luftës Organizata e Veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përmes një njoftimi për media ka thënë se kjo organ
Rritet bashkëpunimi me Shqipërinë Së shpejti në Tiranë dhe në Shkup pritet që të hapen Qendra kulturore informative. Qeveria e Republikës së Maqedonisë
Amerikani e sheh të panevojshme praninë e Rusisë në dialog Serbia e di se duhet ta zgjidhë statusin e Kosovës para se të bëhet anëtare e Bashkimit Europian, ka deklaruar drejtori
Në Strumicë shesin votat për ushqime dhe thasë mielli Një 64-vjeçar nga fshati Sushevë i Strumicës dje ka denoncuar në polici rastin se një person nga fshati Dobrashinci ka p
Shefi i shërbimeve informative gjermane: Nuk besojmë se Gylen organizoi grushtin e shtetit Shefi i Shërbimit Federal Informativ të Gjermanisë (BND), Bruno Kahl-i shprehet mosbesues ndaj akuzave të autoriteteve t
"Bomba" e mediave serbe: Putin gati ushtrinë, do ndërhyjë në Kosovë Mediat serbe vazhdojnë t’i fryjnë zjarrit të luftës mes Serbisë dhe Kosovës, duke u thirrur madje edhe në burime të shër
Spasov ju shmanget gazetarëve pas bisedës informative Zëvendësministri për Punë dhe Politikë Sociale, në gjendje të alkoolizuar gjatë mbrëmjes së kaluar, ka shkaktuar dy ak
Përfundon biseda informative e Pirovskës Kryetarja e Komitetit të Helsinkit Uranija Pirovska pas ka përfunduar bisedën informative e cila nuk zgjati shumë është
Pirovska thirret në bisedë informative në MPB Kryetarja e Komitetit të Helsinkit për të drejtat e njeriut,Uranija Pirovska ka konfirmuar se është thirrur nga Ministr
Ahmeti sot para studentëve në Shkup: Shqiptarëve ju kushtova jetën Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot do të jetë në Shkup ku në ora 17.00 në Qendrën Informative Kulturore do të rrëfej për
Fakte tronditëse: Nikola Gruevski pagoi për sulmin në Goshincë?! Sulmi në policinë maqedonase në fshatin Goshincë ka qenë i inskenuar në mënyrë që ta tërheqë vëmendjen nga afera e përgj
TV informative kundër Tahirit: Favorizoni A1 Report (FOTO LAJM) Tre televizione informative në vend, konkretisht "Abc News", "Ora News" dhe "News 24", kanë reaguar sot kundër Ministris
Policia e Serbisë merr në pyetje kreun e OVL-së në Bujanoc Pas marrjes në pyetje të kryetarit të OVL-së në Preshevë, Nazmi Hajredini, në bisedë informative është ftuar edhe kryeta
Qëndra Informative e Komunës së Tetovës, jashtë pune Qendra Informative e Komunës së Tetovës, e cila duhet të shërbejë për të informuar qytetarët që vijnë në komunë, për të
Kontrolli mbi shërbimet informative, Arvizu: Sistem demokratik funksional Roli i mbikëqyrjes parlamentare mbi cështjet ushtarake dhe të sigurisë së vendit ishte cështja kryesore që u diskutua so
Hetimet vazhdojnë Djegiet e kishave në Strugë, Tetovë, si dhe përdhosja e xhamisë në Manastir dhe grafitet antishqiptare nëpër Shkup, deri
Shërbimet informative, prezente Partitë politike në Kosovë nuk i kanë shuar shërbimet e tyre informative, por përkundrazi, këto shërbime vazhdojnë të je