999 rezultate për

informatat

Si të përballemi me dezinformatat e Kremlinit Hulumtuesi i lartë dhe drejtor i Programit rus në Qendrën për analiza të politikave evropiane (CEPA), institut hulumtue
5 ditë pas vrasjes së Kacifas, një oficer grek vjen në Bularat E përditshmja greke “Protothema”, raporton sot se një oficer i policisë greke mbërrin sot në Bularat për të marrë të gji
Hakerat sulmojnë FIFA-n, i vjedhin informatat të fshehta FIFA ka bërë të ditur se sistemi i kompjuterëve të organit qeverisës të futbollit botëror ishte sulmuar gjatë kësaj jave
Dy makina me armë nga Kosova hynë në Maqedoni, reagon ministria Ministria e Punëve të Brendshme i demanton informatat e pavërteta të publikuar në portalin “Kurir” në tekstin me titull
Spasovski dhe Lika për vizitë te familja Zylbehari Zjarri që mori pesë anëtarë të familjes Zylbehari në Tetovë ka mundësi të ketë ndodhur si pasojë e instalimit të vjetër
Qeveria fsheh informatat për “Trepçën” Nëntëmbëdhjetë pika të rendit të ditës janë trajtuar në mbledhjen e së martës të Qeverisë dhe censura është vënë në funk
Si të mësoni çfarë di Google për ju Google vazhdimisht analizon dhe ndjek përdoruesit e tij. Gjatë përdorimit të tij ne gjithmonë në fakt jeni duke bërë biz
Edhe priftërinjtë mund të kenë qenë spiunë? Komisioni për Lustrim ka nisur të shohë edhe raste priftërinjsh dhe peshkopësh, të cilët mund të kenë bashkëpunuar me sh
Në QKUK aparaturat janë funksionale Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton gjithë opinion dhe pacientët që kanë nevojë për shërbimin e radioterapisë
Në 2013, vjen Windows 8 Edhe pse zyrtarët e kompanisë "Microsoft" nuk flasin hapur për sistemin operues "Windows 8", kjo kompani e softuerëve ta
iPhone di shumë gjëra për përdoruesin Dhjetëra aplikacione të popullarizuara të dedikuara për iPhone, në mënyrë të fshehtë përcjellin përdoruesit dhe dërgojnë