999 rezultate për

informale

Basha mbledh aleatët për darkë në Durrës Kryetari i PD, Lulzim Basha, është në një darkë informale me aleatët e PD. Burime për A2 thanë se me kreun e opozitës
Elisa tregon devotshmëri ndaj Ramës dhe sulmon Haradinajn: Unë s'jam burrë që nxjerr bisedat informale Ishte e pranishme në Samitin në Berlin atje dhe ku u bë biseda për taksën e Kosovës ndaj mallrave serbë, por këtë të enj
Shkodra nuk ishte gjë: Fajdet bëjnë kërdinë në Shqipëri Arrestimi i 12 personave, të enjten në qytetin e Shkodrës, ka nxjerrë në pah fenomenin negativ që ka njohur rritje të ko
Manjani sulmon keq Ramën: Hapu dhe! Të na përpijë më mirë Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër në lidhje me fjalën e Ramës për ekonominë në Shqipëri. Me a
Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrugës “Selaudin Bekteshi” ,Veliaj: Ky është viti i punëve në zonat informale e rurale Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e segmentit “Selaudin Bekteshi” dhe banorët e Njësisë 4 do të kenë një rrugë
Rama: Ekonomia informale, nxitje e korrupsionit Në fjalën e mbajtur në takimin me strukturat tatimore dhe biznesin me temë “Beteja me Informalitetin”, kryeministri Rama
BERZH: Ekonomia informale në Shqipëri 36 % Mospërputhjet në llogaritë kombëtare të Shqipërisë sugjerojnë se, sektori jozyrtar llogaritet në mesatare për 36,2% të P
KLSH kallëzon ish-kreun e ALUIZNI-t Ish-drejtori dhe 2 ish-përgjegjësa të sektorit të drejtorisë së ALUIZNI-t Tirana 1, janë paditur penalisht nga Kontrolli
Ylli kontrolle tek bizneset: Synojmë minimizim të punës informale Drejtori i Pergjithshëm i Inspektoriatit të Punës, Dritan Ylli i shoqëruar edhe nga kreu i Inspektoriatit të Punës në Sh
Fluks i lartë legalizimesh ALUIZNI hap katër zyra të reja në zonat informale të rrethinave të Tiranës për të përballuar fluksin e lartë të kërkesav
Qeveria Rama mbledhje informale me ish-kryeministrin Tony Blair Qeveria e Rama zhvillon mbledhje informale me ish-kryeministrin Tony Blair per arritjet, problemet dhe objektivat e gjys
Konfindustria: Të ndërhyjë qeveria, po rritet huamarrja informale Mungesa e kreditimit nga sistemi bankar ka detyruar biznesin shqiptar dhe qytetarët të gjejë zgjidhje tek huamarrja info
Ylli: Punësimi informal në ulje Kreu i Inspektoriatit të Punës, Dritan Ylli publikoi sot një listë me subjektet që kanë rrezikshmëri në punë. Duke folur
AKKP nis lëvrimin e fondit për kompensimin e pronarëve Agjencia e Kthimit e Kompensimit të Pronave nis lëvrimin e fondit prej 13 milionë dollarësh, në dispozicion për kompensi
Kontrollet e ISHP- së: 840 subjekte punojnë në kushte informale Në vendin tonë 840 subjekte punojnë në kushte informale e të paliçensuara, ndërkohë që 1400 punonjës nuk janë të sigurua
Rama mbledh ministrat në një takim informal në Dajt Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim informal me ministrat në një resort turistik në malin e Dajti
Ndërtimt informale, AKKP nis kompensimin e pronarëve Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave njofton se më datë 30 maj ka përfunduar shqyrtimin e kërkesave për kompens
Ligji i ri sigurimeve shëndetësore, pritet ulje e informalitetit Personat që kanë librezë shëndetësore mund të përfitojnë shërbime falas edhe në spitale. Ligj i ri i sigurimeve shëndetë
Legalizohen edhe 1247 objekte të tjera informale Këshilli i Ministrave ka miratuar sot një sërë vendimesh të rëndësishme ku përfshihen legalizimi i 1247 objekteve inform
Ndërtimet informale, qeveria miraton vendimin për shpërblimin e pronarëve Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për shpërblimin e pronarëve, trojet e të cilëve janë zënë nga ndërtimet informale