999 rezultate për

informacionit

John Kerry takohet në Beograd me Vuçiçin Ish sekretari i SHBA-së John Kerri dhe biznesmeni amerikan Tim Kolins janë takuar sot në Beograd, pa asnjë paralajmërim,
Nxënësit e shkollës “Vasil Shanto” me laborator modern informatike Të gjitha shkollat e Tiranës do të pajisen me laboratorë modernë për zhvillimin e lëndës së teknologjisë së informacioni
Harresa të bën më të mençur, ja si të kujtojmë ato që nevojiten Të harrosh nuk është thjesht normale, por e domosdoshme, me qëllim që truri ynë të harrojë gjërat që nuk janë të rëndësi
Shkupi, vendi mikpritës i samitit dixhital të Ballkanit Perëndimor Samiti i parë dixhital i Ballkanit Perëndimor do të mbahet më 18 dhe 19 prill në Shkup, njoftoi sot Këshilli për Bashkëp
Firmoset marrëveshja që do të ndihmojë emigrantët U firmos sot Memorandumi i bashkpunimit midis Ministrit të Shtetit për Diasporën Pandeli Majko, Ministres së Drejtësisë,
Rama, arsyeja pse "Top Channel" shkarkoi Ballën? Pavarësisht se është një ndër televizonet më të mëdha në vend, Top Channel gjendet në një krizë të vërtetë. Pas larg
SHBA imponon urdhër-ndalime të reja për hyrjen nga 7 vende Një urdhër i ri i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump do të imponojë ndalime të pjesshme të hyrjes nga shtatë vende, ba
18 vjeçari nga Gjevgjelia dekorohet me medalje të artë në Kampionatin Botërore të Teknologjive të Informacionit 18 vjeçari, Dragir Kamov nga Gjevgjelia ka fituar medalje të artë në kampionatin botëror të teknologjive të informacioni
Hakerat rus bllokuan faqen? Reagon KQZ Mbrëmjen e së dielës, më 25 qershor 2017, për më shumë se një orë disa faqe on line të institucioneve kryesore në Shqi
DOSSIER/ Kur Ministria e Mbrojtjes shqetësohej për oficerin pederast në ushtri Kastriot Dervishi , ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, ka publikuar sot në rrjetin social Facebook një do
Kush është hakerja e inteligjencës së ushtrisë shqiptare që alarmoi NATO-n Elfrida Bardhanjori ishte shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojt
Prokuroria nis hetimet për pajisjen e përgjimit të kapur në Rinas Pas zbulimit dhe sekuestrimit të një paisje në Rinas, të dyshuar si paisje përgjimi, ka reaguar edhe Prokuroria e Tiranë
Nxënës dhe studentë nga 11 Shkolla dhe Universitete kërkojnë suksesin në Albanian ICT Awards Lider në median e teknologjisë, informacionit, komunikimit dhe sigurisë në trevat shqipfolëse, shtëpia botuese ICTSmedia
Flet i “penduari” i Rinasit: I informova, 300 mijë eurot shpërblim i harxhova në kazino Megjithëse janë vjedhur rreth 7 milionë euro në dy grabitjet e ndodhura në rrugën Qafë Kashar –Rinas, policia ka arritur
"Wall Street": Frikë nga dalja e informacionit, FBI, CIA e NSA nuk i raportojnë më Trumpit Gazeta konservatore WSJ, duke cituar burime të paidentifikuara të inteligjencës, shkruan se disa agjenci si FBI, CIA, NS
Valë dorëheqjesh në qeveri, drejtori i Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar heq dorë nga detyra Vetëm pas pak orësh pasi dha dorëheqjen kreu i Pastrimit të Parave, Alket Hyseni një tjetër drejtor nga një sektor i rën
INVESTIGIMI/ Ja sa persona punojnë për imazhin e Erion Veliajt Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se departamenti i informacionit në bashkinë Tiranë është fryrë dhe tashmë riv
ISIS: Ministri i informacionit i Shtetit Islamik ka vdekur Shteti Islamik ka konfirmuar vdekjen e shefit të propogandës, për të cilin Pentagoni ka lajmëruar që ai është vrarë gjat
Vritet në Siri ministri i Informacionit të ISIS-it Pentagoni ka deklaruar që në një sulm ajror nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka mbetur i vdekur një nga liderët më të
Nëse doni të memorizoni gjërat e reja që mësoni, bëni një sy gjumë Mënyra më e mirë për të memorizuar një informacion të ri është të praktikohesh. Por, ka edhe një hap tjetër që nuk duhet