E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

infermiereve

Rama thirrje mjekëve, infermiereve dhe mësuesve: Po votuat Lulin dhe Monën, do ju flakin në rrugë! "Të gjitha këto bien sa hap e mbyll sytë, mjafton që të votosh Lulin, merr edhe Liken dhe Monikën. Të gjitha këto ikin..
Skandaloze! Nis aksioni, mjekëve e infermierëve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet (VIDEO) Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve m
"Sa të vërteta janë shifrat që publikohen?" Shoqata e mjekëve dhe infermierëve reagon ndaj presioneve Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë në një deklaratë bërë në rrjetin social facebook flet për presion në drejtim të mje
Pse po vetëvriten pacientët me COVID-19? Shoqata e Infermierëve ngre akuza Janë ngjallur dyshime të mëdha pas rastit të dytë të vëtëvrasjes së një pacienti me COVID-19. Pikërisht për këtë ka r
La pas dy vajza të mitura, ndahet nga jeta kirurgia dhe pedagogia e njohur Doktoresha e njohur Albana Çela është ndarë nga jeta, teksa nuk dihet ende se çfarë e ka shkaktuar këtë humbje tragjike.
Po shpërndajnë virusin? Reagojnë infermierët: Nuk është faji ynë, në spitale mungojnë materialet Javët e fundit bluzat e bardha janë bërë targetgrupi më i prekur nga Covid-19 dhe ndaj tyre ka vërshuar një lumë kritika
"Me vraga në fytyrë prej turneve të gjata", Rama jep një mesazh në Ditën e Infermierëve Sot është Dita Ndërkombëtare e Infermierëve të cilët prej javësh janë në front të parë të luftës me COVID-19. Lodhja
Kthehen në Shqipëri 60 infermierët që ndihmuan kolegët në Itali: Faleminderit nga zemra! (FOTO LAJM) Kthehen në atdhe në përfundim të misionit të tyre për të kontribuuar për Italinë fqinje në momentet që kishte më shumë n
"Kemi 1 muaj e gjysmë pa takuar fëmijët", mjekët tregojnë vështirësitë (VIDEO) Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë një postiom në rrjetin social Facebook ku ka
Shkon në 50 numri i bluzave të bardha që fituan betejën me COVID 19 Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se tre infermierëve në Shkodër dhe në Kukës kanë fit
Një tjetër fitore mes bluzave të bardha, shërohen dy infermierë Ata janë në front të parë me armikun Covid-19, dhe ndonjëherë edhe ata preken dhe sëmurën. Por sot Ministrja e Shënde
Deputetja e PS e pranon: Djali im është pozitiv me koronavirus, nuk e di si është infektuar Mbrëmjen e sotme burime për Albeu.com bënë me dije se një ndër personat i infektuar me COVID-19 është dhe djali i depute
Mesazhi apelues i infermierëve: Ne jemi ushtarë në frontin e parë! (VIDEO) "Mbylle veten në shtëpi. Çdo dalje hap derën e virusit". Ka qenë ky apeli i Federatës Kombëtare të Profesioneve të I
Iu premtoi pagë shpërblim, Sindikata e Infermierëve të Shqipërisë i dërgon letër Ramës Sindikata e Infermierëve të Shqipërisë i ka dërguar një letër kryeministrit Rama duke i kërkuar që të vlerësojë infermie
Infermierët e Spitalit të Durrësit: Duam të shohim analizat, pse jemi në karantinë? Pasi ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu deklaroi se rezultatet e një reparti të spitalit të Durrësit, ku ishte
Shqipëria do të ngelë pa infermierë! Pas 5 vitesh, injeksionet do t'i bëjmë vetë Mësimi i gjuhëve të huaja është kthyer në nevojën më të ngutshme për studentët e infermierisë. Me të kryer betimin qe u
Serbia ndalon largimin e infermierëve në Gjermani Serbia ka ndërprerë papritur dërgimin e infermierëve në Gjermani, njoftoi gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitun
Gjermania kërkon 472 mijë punëtorë, profilet më të kërkuara përveç mjekëve dhe infermierëve Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuara në Gjermani, thuhet në
Po ikin në Gjermani, por Rama ka vendosur t'ua nxijë jetën mjekëve dhe infermierëve Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tku
Dalin emrat e 330 infermierëve të rinj që fituan të drejtën e punësimit në shtet Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore teknike në portalin “Infermierë pë